Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyruszyli z Rogowa na Jasną Górę. Pielgrzymi: Tego uczucia nie da się opisać [ZDJĘCIA]

Mimo wczesnej pory, humory im dopisywały, a uśmiechy ani na chwilę nie schodziły z twarzy. Zgodnie twierdzą, że pielgrzymowanie to niezwykłe duchowe doświadczenie i kto raz spróbuje, ten na pewno na jednej wyprawie nie poprzestanie. Dziś po porannej mszy wierni z Rogowa wyruszyli do Częstochowy. 

Wyruszyli z Rogowa na Jasną Górę. Pielgrzymi: Tego uczucia nie da się opisać [ZDJĘCIA]

Dziś spod kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszyła grupa wiernych, którzy każdego dnia będą pokonywać pieszo 30 km, aby pod koniec tygodnia dotrzeć do Częstochowy. Każdy niesie ze sobą jakąś intencję. - Pierwszy raz na pielgrzymce byłem jeszcze jako student. To już moja 7 wyprawa. Zawsze idę z jakąś intencją. Tym razem jest to dziękczynna - mówi Jacek, jeden z uczestników. 

Jasna Góra: główny temat pielgrzymowania to Eucharystia

Tegoroczne pielgrzymki piesze na Jasna Górę to rekolekcje skupione wokół Eucharystii. Pątnicy realizują w drodze hasło roku duszpasterskiego w Polsce: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Uczą się przeżywania mszy świętej, odkrywania obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Słowie Bożym. Do Częstochowy wyruszają kolejne grupy pielgrzymów.

Pielgrzymowanie to forma rekolekcji w drodze. To przede wszystkim oddech dla duszy. Zmęczenie fizyczne tą wędrówką to czas, który pozwala się zatrzymać, pomodlić w drodze i popatrzeć na swoje życie z Bożej perspektywy - mówi ks. Bernard Rak, proboszcz parafii w Rogowie.

Dodaje, że pielgrzymka to okazja do nabrania sił, aby być człowiekiem nadziei i nieść radość. - Czasy są trudne, z powodu pandemii dziś na Jasną Górę ruszamy w o wiele mniejszym składzie niż w poprzednich latach, ale cieszę się z każdej osoby, która jest z nami - mówi. Punktem kulminacyjnym będzie sobota i niedziela, kiedy do Częstochowy przyjedzie reszta parafian i dołączą do wspólnej modlitwy. Będzie to około 500 osób. 

Co daje pielgrzymowanie? 

Tego się nie da opisać. Zawsze opisuję to tak, że jest to ładowanie baterii na cały rok. Podczas pielgrzymki jest taka atmosfera, że idę te 30 km na dzień, a zupełnie tego nie czuję. Są trudniejsze momenty, ale warto. Co roku idę z jakąś intencją - mówi Weronika, która w tym roku na pielgrzymkę wyruszyła z mamą Justyną. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~chlopek (163.116. * .28) 27.09.2021 20:14

Średniowiecze, zabobony i Komorka w kieszeni. https://mlodziez.krakow.pl/old/www.mlodziez.info/627_Idiotyzmy_%C5%9Bredniowiecza.html