Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w Raciborzu. Zobacz jak przygotowano przepiękne chodniki z trocin i kwiatów [ZDJĘCIA]

Choć mamy dziś dzień wolny od pracy, już wczesnym rankiem na wielu ulicach Raciborza było wyjątkowo tłoczno. Wszystko za sprawą tych wiernych, którzy wstali wcześnie rano, aby upiększyć trasę procesji Bożego Ciała.

Boże Ciało w Raciborzu. Zobacz jak przygotowano przepiękne chodniki z trocin i kwiatów [ZDJĘCIA]

Katolicy na całym świecie obchodzą dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Polsce tradycyjnie przystraja się tego dnia ulice, którymi przejdzie procesja z Jezusem. Zwyczaj jest żywo kultywowany w Raciborzu, gdzie niektóre dekoracje przybierają spektakularną formę.

Rankiem wybraliśmy się na ulice, aby zobaczyć, jak powstawały ołtarze oraz chodniki z kwiatów i farbowanych trocin w parafiach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (kościół farny), Jana Chrzciciela (Ostróg), Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej.

Autor filmu: Piotr Palczewski

Boże Ciało A. D. 2021 w naszym regionie 9 wiadomości, 2 komentarze w dyskusji, 1215 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nordek (10.0. * .204) 04.06.2021 21:11

Co na to zieloni.Tyle roślinności zniszczonej .