Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Iskrzy między wiceministrami z Raciborza. Woś i Jabłoński dolewają oliwy do sporu w Zjednoczonej Prawicy

Chodzi o przegłosowanie przez Sejm polskiego poparcia dla unijnego Funduszu Odbudowy. PiS jest za, bo chodzi o znaczne środki z Brukseli. Sprzeciwia się temu Solidarna Polska, gdzie wiceprezesem jest Michał Woś - poseł z Raciborza. Ten krytycznie wypowiedział się 14 kwietnia w TVN24 o innym polityku o raciborskich korzeniach - wiceministrze spraw zagranicznych Pawle Jabłońskim.

Iskrzy między wiceministrami z Raciborza. Woś i Jabłoński dolewają oliwy do sporu w Zjednoczonej Prawicy
Michał Woś i Paweł Jabłoński - raciborscy politycy Zjednoczonej Prawicy

- To m.in. pan Paweł Jabłoński pisał ustawy dyktowane przez Brukselę, żeby rzekomo łagodzić spór na linii Polska - UE. Efekty tego są takie, że rozporządzenie o tzw. praworządności, uznaniowe, taki bicz ideologiczny, w którym będzie można w każdym momencie zabrać Polsce unijne pieniądze, wejdzie w życie - stwierdził w "Rozmowach Piaseckiego" Michał Woś. Prowadzący Konrad Piasecki zapytał raciborzanina co Solidarna Polska jeszcze robi w rządzie, skoro ocenia go tak krytycznie: za złego premiera i fatalnego ministra Jabłońskiego?

- Mamy swoją ocenę pewnych rzeczy. Zjednoczona Prawica jest wartością i zmienia Polskę na lepsze. W 99% się zgadzamy, ale są sprawy które nas różnią, w tym tak poważne sprawy ja ta - podkreślił M. Woś.

Wiceminister w MSZ Paweł Jabłoński (raciborzanin, podobnie jak Woś absolwent I LO im. Kasprowicza; aktualnie ze względów rodzinnych mieszkaniec powiatu bieruńsko - lędzińskiego) odniósł się do porannej wypowiedzi swego krajana, udzielając wywiadu w warszawskim Radiu dla Ciebie.

- Słuchałem rano jednego z kolegów koalicjantów, który mi osobiście przypisał jakieś działania blokujące i jestem nieco tym zawstydzony tym. Nie wiedziałem, że mam taką wielką moc sprawczą, jako ówczesny zastępca dyrektora Kancelarii Prezydium Rady Ministrów, żeby móc zablokować cokolwiek. Uważam, że to nie pora na stawianie takich zarzutów - skwitował Paweł Jabłoński.

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PowerWomen (185.216. * .140) 15.04.2021 00:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Michałowi dobrze z oczu patrzy

~Nareszcie (94.254. * .52) 14.04.2021 21:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I bardzo dobrze że iskrzy,to sygnał że pis się kończy!

kałuża 14.04.2021 19:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Megalomania jednego i drugiego ....... Ziomale wkrótce będą skończeni .....

~Plavak (46.134. * .38) 14.04.2021 15:59
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Minister Jabłoński to człowiek skromny z klasą i bez predyspozycji do megalomanii.

~Utro (5.173. * .89) 14.04.2021 15:57
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Pamiętam że nie tak dawno rektor PWSZ dziękował ministrowi Jabłońskiemu za pomoc orzy uzyskaniu wsparcia 2,5 mln.

~PowiatowyNowy (79.187. * .180) 14.04.2021 15:46
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Dokładnie, Woś od dawna działa na rzecz Raciborza i robi to dobrze.

~JohnWejn (94.254. * .115) 14.04.2021 15:43
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Ino Woś może uratować to miasto! Ten drugi niech sie grzecznie uczy.