Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co dalej z dawnymi szpitalnymi obiektami w Rydułtowach?

POWIAT Jednym z głównych tematów ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego była służba zdrowia. Nie obyło się również bez utarczek o ocenę działań między poprzednim a obecnym zarządem powiatu.

Co dalej z dawnymi szpitalnymi obiektami w Rydułtowach?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

– Cieszę się, że obecny zarząd kontynuuje pracę i plany poprzedniego zarządu w kwestii m.in. termomodernizacji budynków PPZOZ-u – mówiła radna Danuta Maćkowska, która w poprzedniej kadencji odpowiadała w zarządzie powiatu za m.in. służbę zdrowia. Pytała również jakie działania są podejmowane w kwestii zagospodarowania nieużywanych obiektów szpitalnych w Rydułtowach.

Danucie Maćkowskiej odpowiedziała członek zarządu Krystyna Kuczera. – Pani jako odpowiedzialna za tą kwestię w poprzednim zarządzie, doskonale wie, jakie to są budynki i w jakim są one stanie – zaczęła. Przypomniała, że od kilku miesięcy w budynku byłej dyrekcji mieści się siedziba Towarzystwa Miłośników Rydułtów. Z kolei w budynku po oddziale wewnętrznym zarząd chce utworzyć centrum opiekuńczo-mieszkalne, z którego mogliby skorzystać dorośli ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. – Pozostałe budynki jak np. ten po byłej kuchni, wymagają gruntownych remontów. Nie mniej w zainteresowaniach zarządu jest to, aby powróciło do nich życie. Na ten czas jest jednak za wcześnie, aby mówić, co chcielibyśmy w tych obiektach zlokalizować, ponieważ najpierw musimy pozyskać środki zewnętrzne na ich wyremontowanie. Dokładam wszelkich starań, aby je zdobyć – mówił Krystyna Kuczera.

Odpowiadając radna Maćkowska przypomniała, że obecny zarząd rządzi już dwa lata, więc oczekiwałaby konkretnych działań w tej sprawie. Na co z kolei zareagowała Krystyna Kuczera: – A jak długo poprzedni zarząd rządził i co zrobił w tym czasie? – zapytała w odpowiedzi Kuczera. – Nie będę komentować, co zastaliśmy w tych budynkach. Z pani strony jest to niesprawiedliwa ocena – skwitowała, co ostatecznie zakończyło wymianę zdań między paniami.

(juk)

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~borok (155.133. * .231) 20.10.2020 21:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

powiat tylko potrafi wymieniać dyrekcje która przychodzi zarabia krocie za nic nie odpowiada i po narobieniu dlugów odchodzi i tak w kółko w naszym powiacie

~okl (5.184. * .57) 20.10.2020 18:33
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Rozpieprzyliscie służbę zdrowia na terenie powiatu i śmiecie się jeszcze odzywać. Możecie patrzeć w oczy ludziom których pozbawiliscie opieki zdrowotnej, których skazaliscie na cierpienie a może i na śmierć ?! Kim Wy jesteście ?! Nędzni karierowicze !

~KUKUnaMUNIU (77.255. * .186) 20.10.2020 09:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Przebudujcie to na stadion albo na orlik, wtedy będzie się nadawało .... na szpital.

~borok (155.133. * .231) 20.10.2020 08:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do poniżej o któej piszesz dyrchtorce

~Oburuszenie (37.248. * .96) 20.10.2020 08:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

pani dyrechtor z nadania, która DZIELI osoby niepełnosprawne na gorsze i lepsze . Naprawdę godna braku uwagi.