Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowacka i Sroka są dyrektorami

W raciborskiej uczelni dokonano wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zmian personalnych na dwóch stanowiskach kierowniczych w instytutach.

Nowacka i Sroka są dyrektorami
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu (fot. PWSZ Racibórz).

Nową dyrektorką Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu (kierunki pedagogika: edukacja elementarna, pedagogika resocjalizacyjna) została dr Ludmiła Nowacka związana wcześniej z instytutem. Jej poprzedniczka dr Gabriela Kryk sama zrezygnowała z kierowania działem uczelni, w związku z końcem swej kadencji w roli dyrektora. Nie planowała kontynuacji, ale zostaje na uczelni jako jej pracownik naukowy. L. Nowacka jest równocześnie dyrektorem ZSOMS w Raciborzu i radną miejską z KWW Łączy nas Racibórz.

W funkcji dyrektora instytutu skończył swą pracę dr Marcin Kunicki. W ubiegłej kadencji szefował Instytutowi Kultury Fizycznej i Zdrowia (wychowanie fizyczne, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja). Nadal będzie pracował w Raciborzu. Jego następcą został dr Marek Sroka znany w stolicy powiatu rehabilitant i przedsiębiorca (jest współwłaścicielem poradni Fizjo-Med).

Ludzie

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mckijv (109.241. * .239) 16.10.2020 06:36

Sukcesem tej kobiety jest to że otacza się ludźmi, którzy za nią pracują. Ona się tylko usmiecha i powtarza te same frazesy, ale gdy przyjdzie do konkretnej rozmowy to nic nie wie i opowiada historie z przeszłości. Potrafi też mówić głupoty i udawać, że nic się nie stało. Na innym portalu jest wywiad, w którym gada jakby się z choinki urwała. Nie wiem dlaczego takim osobom powierza się stanowiska? Znajomości? Układy?

~brytka (209.95. * .53) 15.10.2020 23:39

do ~robaczek i to właśnie jest najlepszy sposób na takie awanse....

~robaczek (83.26. * .112) 15.10.2020 17:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie 40 a 72 h .Dyrektor w PWSZ , Dyrektor w ZSOMS , radna , a tak ogólnie nie ma nic mądrego do powiedzenia

Adalbert 15.10.2020 15:15

Etacik do etaciku -tak "pracują" najzdolniejsi wśród nauczycieli akademickich PWSZ w Racku. Jednocześnie Ci którzy mają już dorobek umożliwiający habilitację, są marginalizowani. Takie rzeczy tylko tu i teraz

~Kiziamizia (91.192. * .123) 15.10.2020 14:13

Ktoś już interweniował u marszałka, bo nie wiem? Bo to jakiś skandal w biały dzień jest !

~time (146.185. * .59) 15.10.2020 09:22

dla Nowackiej doba ma 40 godzin?