Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Opieka wytchnieniowa wsparciem dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

13.09.2018 13:15 | 0 komentarzy | kama

Wsparcie opiekunów osób z niepełnosprawnościami oraz stwarzanie możliwości organizacji opieki wytchnieniowej na terenie samorządu to główny temat międzynarodowej konferencji, która odbyła się 11 września na rybnickim Kampusie.

Opieka wytchnieniowa wsparciem dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie Oligos we współpracy z wrocławską fundacją Imago oraz Urzędem Miasta w Rybnika zorganizowało konferencję pt. "Opieka wytchnieniowa dla opiekunów osób zależnych w perspektywie rozwiązań krajowych i zagranicznych". W trakcie spotkania zaproszeni goście przedstawili dobre praktyki w zakresie wparcia opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy zapoznali się także z zagranicznymi rozwiązaniami realizowanymi przez Niemiecki Czerwony Krzyż w Wolfenbuttel. Na zakończenie odbył się panel ekspercki podsumowujący najważniejsze aspekty organizacji opieki wytchnieniowej i wsparcia asystenta osoby z niepełnosprawnością. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się również młodzież Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku, która przygotowała poczęstunek dla uczestników konferencji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Kuczera oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Krótkiej Przerwy (International Short Break Association, www.isba.me).

Rybnickie Stowarzyszenie Oligos zaprasza rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością do skorzystania z usług asystenckich w ramach przerwy wytchnieniowej.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

- odwiedzając stronę internetową www.oligos.pl,

- pod nr tel. 574 759 638,

- poprzez kontakt mailowy: oligos@oligos.pl,

- osobiście w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rybniku, przy ul. Karłowicza 48.

Tekst i zdjęcia: Marek Medalion