Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Komendant Linek: Tych ludzi trzeba izolować

Problem z pijaczkami - złodziejami spod Biedronki w Kuźni Raciborskiej.

Komendant Linek: Tych ludzi trzeba izolować

Wizyta komendanta policji Henryka Linka (na zdj.) na obradach samorządu, była okazją do zwrócenia policjantowi uwagi na palące problemy. Jednym z nich była sytuacja w sklepie Biedronka, gdzie obsługa nie potrafi sobie dać rady z drobnymi pijaczkami – złodziejami. O sprawie mówiła radna Elżbieta Kozłowska, według której sprzedawcy dobrze wiedzą kim są złodzieje, gonią ich ze sklepu, informują policję, ale to nie przynosi efektu.

– Podobno nic im nie robicie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu – powiedziała, oczekując reakcji komendanta. H. Linek zaprzeczył, że jego funkcjonariusze bagatelizują problem. – Jednak musimy wiedzieć, że na te osoby nie działają zwykłe interwencje. Tym panom potrzebna jest specjalistyczna pomoc, ale oni sami muszą jej chcieć. W tym przypadku nasze możliwości też są ograniczone – tłumaczył.

Dodał, że jedynym skutecznym sposobem na ich zachowanie to izolacja. Jako przykład podał, że jeden ze sklepowych rabusiów był przez miesiąc, decyzją sądu, odizolowany.

(woj)

Ludzie

Elżbieta Kozłowska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
trump 20.12.2016 09:21

a czy sklepu nie stać na ochrone ?