Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Premier Donald Tusk odwiedził Rybnik [ZDJĘCIA]

05.09.2014 20:35 | 16 komentarzy | acz

Po godzinie 13.00 pod Dom Kultury w Niedobczycach zajechała kolumna rządowych samochodów. Na blisko dwie godziny do Rybnika przyjechał Donald Tusk. Premier spotkał się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku udzielił tez poparcia startującemu w uzupełniających wyborach do senatu Markowi Krząkale.

Premier Donald Tusk odwiedził Rybnik [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak się panu podoba Śląsk i nasze miasto? - pytali zgromadzeni w DK Niedobczyce mieszkańcy Rybnika. - Obiecałem, że będę szczery, więc szczerze przyznaję, że przespałem drogę z lotniska. Ostatnio mam deficyt snu - mówił premier Donald Tusk. Na spotkaniu nie zabrakło pytań o rodzinę premiera, jego nową funkcję oraz przyszłość górnictwa. – Przez ostatnie 7 lat uczyłem się geografii kraju i tak naprawdę dziś wiem, że Śląsk jest ziemią, która przez lata dostawała bardzo mało a dużo dawała nam wszystkim. Jeśli chodzi o górnictwo nigdy nie obiecywałem, że rozwiążemy ten problem. Rozmowy ze związkowcami nie należą do łatwych. Obiecałem, że będziemy bardzo uczciwie siebie nawzajem traktować i jestem bardzo zbudowany postawa związkowców. Naszym celem  nie jest zamykanie kopalń i tylko takie zmiany która pozwolą im przetrwać i odrzucić propozycję, która oznaczałaby masowe redukcje etatów. Dziś mogę powiedzieć, że żadnej z rybnickich kopalni nie grozi likwidacja – przekonywał na spotkaniu Tusk.
Premier był pytany o miejscowe lotniska, drogę Pszczyna-Racibórz oraz o problemy z... familokami. od mieszkańców Niedobczyc otrzymał książkę o ich dzielnicy.

(acz)

Ludzie:

Marek Krząkała

Marek Krząkała

Poseł na Sejm