Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (479) Data wydania: 12.01.16
Czytaj e-gazetę

Nieobiektywnie: Rzecz nie do zaakceptowania

Marek Pietras Redaktor naczelny Tygodnika Rybnickiego

Często irytują mnie sytuacje kiedy moi sąsiedzi, znajomi oddają się w pełni – krytykowaniu rzeczywistości. Wszystko sprowadza się do stwierdzenia – że w Polsce, w Rybniku nic nie działa tak jak powinno. Wtedy staram się przekonywać, że nie do końca tak jest. Bo wierzę, że ludzie nami rządzący – mają dobrą wole, a błędy przytrafiają się każdemu. Niestety, są sytuacje kiedy dołączam do grona skrajnie niezadowolonych. Nie jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować chociażby sytuacji z nocną opieką w Rybniku. 1 stycznia okazało się, że największa rybnicka przychodnia nie ma na tę usługę kontraktu. Prawda jest taka, że nie interesuje mnie dlaczego tak się stało. Czy winny jest NFZ, czy dyrekcja przychodni. Jestem przekonany, że nie ma to znaczenia również dla mojego pradziadka, który mieszka w centrum i często z opieki nocnej w tym właśnie miejscu korzystał.

Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego ludzie pracujący w służbie zdrowia na ostatnim miejscu stawiają dobro pacjenta. Kiedyś usłyszałem historię, że jeden z lekarzy stwierdził, iż służba zdrowia działałaby świetnie – gdyby nie ci upierdliwi pacjenci. Wtedy uznałem to za słaby żart. Dziś mam wrażenie, że staje się to naszą rzeczywistością.