Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 18 (443) Data wydania: 05.05.15
Czytaj e-gazetę

Nieobiektywnie: Klient (pasażer), nie nasz pan

Komentarz Marka Pietrasa - Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego

W ubiegłym tygodniu miałem okazję skorzystać z usług komunikacji miejskiej. Podczas podróży miałem z tyłu głowy opowieść jednego z radnych, który w trakcie ostatniej sesji rady miasta, chwalił kierowcę komunikacji miejskiej właśnie. Jak twierdził, zachował się on w sposób bardzo humanitarny, czekając na dwójkę pasażerów „dobiegających” do przystanku. Nic tylko pogratulować, choć takie zachowanie wydaje się być normalne. Niestety, nie jest. Ja byłem świadkiem czegoś zupełnie innego. Dwójka młodych ludzi, podobnie jak w przypadku opisanym wcześniej, dobiegła na przystanek, kiedy drzwi autobusu były już zamknięte. Stanęli naprzeciwko nich i czekali, aż kierowca powtórnie je otworzy. Gdy tak się nie stało, jeden z nich zastukał w nie. To mu się nie opłaciło. Kierowca otworzył drzwi tylko z przodu, a gdy pasażerowie pojawili się w nich, zostali zrugani. Szkoda. Tym bardziej, że gdy wysiadłem z tegoż  autobusu na Placu Wolności, a ten od razu odjechał, sprawdziłem rozkład jazdy. Okazało się, że ktoś kto chciałbym odjechać tym autobusem – przychodząc na czas na przystanek, nie miał na to szans. Dla kierowcy nie miało znaczenia, że pojawił się na przystanku kilka minut wcześniej. Być może liczył, że to pasażerowi sami wpadną na to, że ruch wieczorem jest mniejszy i powinni na przystanku pojawić się wcześniej. Tylko po co w takim razie rozkład jazdy?