Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 26 (399) Data wydania: 01.07.14
Czytaj e-gazetę

Drużynę buduje się od tyłu

– Cel jaki postawił zarząd klubu, czyli budowa solidnej drużyny, jest jak najbardziej realny.

Wiadomo, że czas ucieka, ale wierzę, że zdążymy na ligę. Wiemy, że doszło do sporych roszad w składzie, ale nie ma co się oglądać do tyłu, trzeba pozytywnie patrzeć do przodu i szukać rozwiązań. Jestem przekonany, że ten sezon mile nas zaskoczy – tak rozpoczął konferencję prasową Marcin Prasoł, nowy trener Energetyka ROW Rybnik. Poniżej zapis najważniejszych aspektów, do których odniósł się w dalszej części spotkania, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Kadra na dziś

Jeżeli chodzi o kadrę, to mam obraz zawodników, tych którzy zostają w klubie plus miejscowych młodzieżowców. Wiadomo, że jest mało czasu i musimy szybko działać. Mamy pomysł na to, jak zastąpić piłkarzy, którzy odeszli. Na dziś jest za wcześnie, żeby mówić o nazwiskach. Potrzebujemy trochę czasu, ale jak mówiłem: mamy pomysł na drużynę.

Młodzież w drużynie

Mamy dobre rozeznanie jeżeli chodzi o okoliczny rynek. Mówię tutaj o Zabrzu, Chorzowie czy Katowicach. Uważam, że uda nam się ściągnąć młodych, zdolnych zawodników. Nie oszukujmy się jednak, samą młodzieżą nie da się solidnie grać. Oni muszą mieć wsparcie piłkarzy doświadczonych, kogoś od kogo będą się uczyć. Jest to ważne nawet na treningu. Wtedy młodzież może podglądać starszych kolegów, zdobywać doświadczenie. Jeżeli do dobrej drużyny wkomponuje się trzech, czterech młodych graczy, to jest szansa, że zespół nie straci na jakości, a ci młodzi zawodnicy będą się rozwijać.  Trudno jednak grać dziesięcioma młodymi graczami, bo w trudnych sytuacjach mogą sobie nie poradzić.

Cel na sezon

Miałem spotkanie z drużyną. Powiedziałem im, że mój cel jest prosty: wygrać każdy kolejny mecz. Na dziś nie możemy deklarować, że będziemy w pierwszej trójce czy ósemce. Chcemy zbudować silny zespół i wygrywać każdy kolejny mecz. Tak będziemy podchodzić do każdego spotkania.

O co chodzi w piłce?

Jeżeli chodzi o moją wizję piłki nożnej, to uważam, że drużynę buduje się od tyłu. Od tego więc zaczniemy. Dobra organizacja w obronie, a do tego kreatywni piłkarze, którzy będą decydowali o grze z przodu. W drużynie musi być zachowana równowaga. Musi tworzyć kolektyw.

Sztab szkoleniowy

Jeżeli chodzi o sztab, to w klubie zostają ci, którzy pracowali tutaj przed moim przyjściem. Asystentem będzie Mieczysław Agafon, cała reszta na razie się nie zmieni. Ewentualnie mogą być jakieś uzupełnienia.

Przygotowania

Mamy przewidziane zgrupowanie w Kamieniu. Tam planujemy rozegrać trzy sparingi. Przed obozem i po nim również będziemy grać mecze kontrolne. Niektóre będą służyły temu, aby przyjrzeć się młodym zawodnikom. Chcemy zobaczyć jak najwięcej piłkarzy i postaramy się, dać im szansę na potwierdzenie swojej wartości. A najlepiej oceniać ich podczas meczów.

II liga

To jest liga, w której na pewno są silni przeciwnicy. I z nimi musimy się zmierzyć. Nie mam zamiaru jednak patrzeć na innych. To my musimy być mocni. Niech inni myślą o nas. Na pewno nie da się porównać II ligi sprzed reformy. Obecna jest silniejsza niż ta, w której ROW grał przed awansem.

Notował: Marek Pietras