Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 38 (358) Data wydania: 17.09.13

Derby nie dla Rybnika

PIŁKA NOŻNA – I liga.

Przy wspaniałym dopingu kibiców z Rybnika, Katowic i Zabrza, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę podczas meczu derowego przy ul. Bukowej, piłkarze Energetyka ROW zmierzyli się z GKS Katowice. Trener Wieczorek w defensywie postawił na trzech stoperów, byli nimi Szary, Grolik i Jary. Po bokach grali Krotofil i Kurzawa, w środku Muszalik i Kostecki. Za ofensywę głównie odpowiedzialni mieli być Feruga, Nowacki i Cisse. Takie ustawienie drużyny trener ROW preferował w II lidze i w ostatnim meczy w Brzesku.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 14. minucie rybniccy obrońcy pozwolił na podanie Januszowi Gancarczykowi z bocznego sektora boiska do Pitrego, ten zrobił zwód na 16 metrze i uderzył na bramkę Kajzera. Piłka otarła się jeszcze o słupek i wpadła do bramki. Od tego momentu rybniczanie zaczęli grać lepiej. W końcu zapuszczali się w okolice szesnastki GKS. W 30. minucie znakomitym podaniem popisał się Nowacki, piłka trafiła do Cisse, a ten w niełatwej sytuacji uderzył nie do obrony. Po 45 minutach było więc 1:1. Cztery minuty po zmianie stron, przed polem karnym, faulował Szary. Do piłki podszedł Pitry i uderzył ją lekką, nad murem. Stojący w nim Cisse zapomniał wyskoczyć, futbolówka przeleciała tuż nad jego głową i zatrzepotała ponownie w rybnickiej bramce. Strzał był na tyle lekki, że lepiej powinien zachować się również Kajzer. Do końca meczu rybniczanie próbowali odrobić straty. Dwa razy w dobre sytuacji był Kostecki, ale jego strzały w dużej odległości mijały bramkę GKS. Gospodarze stwarzali za to zagrożenie po kontratakach, ale również nie potrafili już strzelić bramki. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem katowiczan 2:1.

W najbliższą sobotę ROW jedzie na kolejny wyjazd. Tym razem zagra w Legnicy z tamtejszą Miedzią.

Marek Pietras


GKS Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:1

  • Bramki: Przemysław Pitry (14., 49.) - Idrissa Cisse (30.)
  • ROW: Kajzer, , Grolik, Jary, Szary (86. Staniczek), Krotofil, Nowacki (77. Słodowy), Muszalik, Kostecki, Feruga (77. Buchała), Kurzawa, Cisse.
  • GKS: Dobroliński, Czerwiński, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak, Wołkowicz, Fonfara, Duda (69. Cholerzyński), Pitry, Gancarczyk (70. Wróbel), Zieliński (88. Figiel).


PO MECZU POWIEDZIELI:

Ryszard Wieczorek, trener ROW: Można powiedzieć, że dziś mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem. Początek spotkania był taki, jak się spodziewaliśmy. Rywal grał agresywnie i nie umieliśmy sobie z tym poradzić. Od 20 minuty było już lepiej. Graliśmy to co potrafmy. Analizując cały mecz uważam, że pokazaliśmy dobrą piłkę. Niestety, zabrakło nam skuteczności. Nie tylko w ofensywie, ale głównie w defensywie. Ja kiedyś sam wykonywałem rzuty wolne i nie było tak łatwo, jak dzisiaj miał Pitry, gdy strzelił swojego drugiego gola. Ktoś nie skoczył w murze, bramkarz trochę się zdrzemnął. Trudo. Punktów musimy szukać w następnych meczach. Gra, zaangażowanie, umiejętności pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Pomimo bardzo trudnego kalendarza gier.

Kamil Kostecki, kapitan ROW: Moja dyspozycja jest na razie średnia. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że 1,5 miesiąca nie grałem w piłkę. Brakuje mi zajęć właśnie z piłką, gry w kontakcie z przeciwnikiem. Cały czas trenowałem jednak nad kondycją i z tym nie jest źle. W pierwszym meczu łapały mnie jeszcze skurcze, ale dzisiaj wszystko było już w porządku. Szkoda tego meczu, bo uważam, że nie byliśmy gorszą drużyną. Sytuacja w tabeli robi się nieciekawa. Przed nami kolejne wyjazdy i mecz u siebie, który obowiązkowa będziemy musieli wygrać. Dzisiaj gratulacje należą się kibicom, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę.

Mariusz Muszalik, zawodnik ROW: Myślę, że to był fajny mecz dla kibiców. Było ich na trybunach bardzo dużo, a ja mam nadzieję, że naszą grą udowodniliśmy, że warto na mecze przychodzić. Denerwujące jest tylko to, że tracimy bramki w taki sposób, jaki tracimy. Nie chcę na gorąca nikogo oceniać, żeby kogoś nie obrazić. Przegraliśmy mecz i to jest smutne.