Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (278) Data wydania: 06.03.12

Starostwo ma nową sekretarz

Katarzyna Wawoczny zastąpi na stanowisku Janinę Grossek.

POWIAT. W starostwie rozstrzygnięty został konkurs na nowego sekretarza. Konkurs został ogłoszony ze względu na przejście na emeryturę dotychczasowej sekretarz, Janiny Grossek. 

W wyniku procedury konkursowej nowym sekretarzem powiatu została Katarzyna Wawoczny, która w ubiegłym roku została zwolniona z funkcji sekretarza w urzędzie gminy w Lyskach. – Oceniając kwalifikacje kandydatki, komisja kierowała się zakresem wiedzy związanej ze specyfiką stanowiska, wiedzą na temat administracji samorządowej oraz predyspozycjami kandydatki do wykonywania obowiązków – stwierdza dotychczasowa sekretarz powiatu, Janina Grossek, która kierowała pracami komisji konkursowej. Na ostatniej sesji za blisko dwadzieścia lat wspólnej pracy  byłej sekretarz powiatu podziękował starosta Damian Mrowiec. – Już tak jest, że pewne rzeczy w życiu się kończą, a potem czekają na nas nowe obowiązki i zadania. Chciałem po ludzku podziękować, bo nauczyłem się od pani sekretarz warsztatu urzędniczego, ona mnie przyjmowała do pracy. Koleje losu też są takie, że nowa pani sekretarz zaczynała swoją pracę u nas, jako praktykantka, potem pracowała pod okiem pani sekretarz, dzisiejszej radnej, pani Urszuli Wiśniewskiej i teraz trafiła do nas znowu – powiedział Damian Mrowiec, wręczając kwiaty. 40 lat wcześniej na tej samej sali Janina Grossek została przyjęta do pracy przez ówczesnego wojewodę. – Wtedy dowiedziałam się, że bycie urzędnikiem to nie praca, ale po prostu służba dla obywateli. Przez wszystkie lata mojej pracy starałam się tej zasady trzymać – podsumowała Janina Grossek. Na ostatniej sesji, również bukietem kwiatów, przywitana została nowa sekretarz. Katarzyna Wawoczny opowiedziała radnym o swoim dorobku zawodowym i doświadczeniu. – Chciałabym służyć na tyle, ile będę mogła, swoją wiedzą, umiejętnościami, które zdobyłam podczas 10 lat pracy na gruncie samorządu terytorialnego. Deklaruję również chęć dalszego rozwoju starostwa. Naprawdę chciałabym dotknąć tej poprzeczki, którą pani Janina wysoko zawiesiła. Jeżeli uda się ją kiedyś przeskoczyć, będzie to naprawdę bardzo wielkim dokonaniem i wysiłkiem – powiedziała nowa sekretarz powiatu, Katarzyna Wawoczny.

(ska)