Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (210) Data wydania: 16.11.10

Poznajemy rybnickie koszykarki

Laurie Koehn, ur. 13.05.1982, wzrost 173 cm, pozycja na boisku: rozgrywająca, rzucająca. Paszport: USA. Obecnie liderka strzelców FGE.
1. Kariera...
Dla pierwszej drużyny grałam w wieku 12 lat. W latach 2001–2005 występowałam na Uniwersytecie Stanowym w Kansas. Moja profesjonalna kariera: Washington Mystics 2005, 2006, 2007, 2008; Rhondda Rebels (Walia) 2005–2006; Pankup Ted Kayseri (Turcja) 2006–2007; Valenciennes USVO (Francja) 2007–2008; Pankup Ted Kayseri (Turcja) 2008–2009.
 
2. Największy sukces w przygodzie ze sportem...
Największy sukces sportowy to zakwalifikowanie się wraz z drużyną z Kansas do finałowej 16 turnieju NCAA.
 
3. Największa porażka...
Największe rozczarowanie to kontuzja stopy, która zakończyła mój sezon w szkole.
 
4. Gdybym nie była koszykarką, to...
Byłabym trenerem koszykówki. Kocham tę grę więc jakbym nie grała chciałabym być trenerem.
 
5. Najładniejsza rzecz jaką widziałam w życiu, to....
Najpiękniejszą rzeczą jaką widziałam był Michael Jordan grający w koszykówkę, kiedy jest nie do pokonania. Najpiękniejszą rzeczą jaką widziałam jeżeli chodzi o przyrodę to Kapadocja w Turcji.
 
6. Gdybym była królem świata, zmieniłabym...
Sprawiłabym, że ludzie na całym świecie mogliby oglądać ESPN za darmo! A następnie zniosłabym pozycję polityczną „królowej świata” gdyż jedna osoba nigdy nie powinna mieć tyle władzy.
 
7. Po zakończeniu kariery będę...
Mam nadzieję zostać trenerem koszykówki. Chciałabym trenować na którymś uniwersytecie w Stanach.
 
8. Wolny czas spędzam....
Czytając książki, czytając espn.com (wszystko o sporcie w Ameryce) oraz rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną na skype...
 
9. Moim autorytetem jest...
Osobą, którą podziwiam jest moja trenerka koszykówki w college’u – potrafi bronić tego w co wierzy i każdego dnia ciężko pracuje, aby ludzie wokół niej stali się lepsi.
 
10. Ulubiony film, piosenka, książka...
Mój ulubiony film to „The Pistol”. To film o nieżyjącym już Pete Maravich i jego oddaniu oraz ciężkiej pracy dla koszykówki. Moja ulubiona piosenka zmienia się co chwilę. Obecnie jest to „The Promise” zespołu Martins.
 
11. W ludziach najbardziej nie lubię...
Nie lubię kiedy ludzie się poddają. Nie lubię kiedy ludzie nie próbują zrobić co tylko mogą by pomóc swojej drużynie.
 
12. Kibic jest dla mnie...
Moi kibice są oddani i dają duże wsparcie.
 
13. Ulubiona pora roku..., ponieważ...
Moja ulubiona pora roku to jesień, bo zaczyna się sezon koszykarski (uwielbiam też jak drzewa zmieniają kolory).
 
14. Moja rodzina...
Mam 2 braci, bratową, 2 siostrzeńców i oczywiście matkę i ojca. Wszyscy mieszkają w Kansas.
 
15. Pytanie, na które chciałabym odpowiedzieć a nikt mi go nigdy nie zadał...
Ludzie mogą nie wiedzieć, że moi przodkowie mieszkali na południe od Warszawy, aby w końcu wyemigrować z Polski do Stanów w 1874 (moi prapradziadkowie).