Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 44 (208) Data wydania: 02.11.10

Poznajemy rybnickie koszykarki

Rebecca Harris, ur. 15.04.1986 r., 173 cm wzrostu. Absolwentka uniwersytetu w Illinois.
1. Kariera…
Pierwszy sezon za granicą spędziłam w Pradze. W sezonie 2008 – 09 grałam dla Sparcie Praga. Kolejny spędziłam w Volos w Grecji grając dla Olympiakosu. To jest mój trzeci sezon poza USA i teraz gram dla Rybnika.
 
2. Największy sukces w przygodzie ze sportem...
Myślę że największy sukces odniosłam w 2008 roku podczas ostatniego roku na Uniwersytecie Illinois. Moja drużyna była na ostatnim miejscu w lidze a wygrała z najlepszą drużyną w Big Ten Tournament (Turniej Wielkiej Dziesiątki) i niemal wygrała cały turniej, przegrywając przez kosz w ostatniej sekundzie. Nigdy nie zapomnę tamtego turnieju, mojej drużyny i tamtego roku.
 
3. Największa porażka...
Moje największe rozczarowanie to wspomniany powyżej turniej i porażka, o której zadecydował stracony kosz w ostatniej sekundzie meczu.
 
4. Gdybym nie była koszykarką, to...
Myślę że mogłabym być producentem muzycznym. Uwielbiam muzykę i nie ruszam się z domu bez mojego Ipoda.
 
5. Najładniejsza rzecz jaką widziałam w życiu, to...
Widziałam wiele pięknych rzeczy. Nie sądzę, że już widziałam tę najpiękniejszą. Moje podróże po świecie dają mi okazję zobaczenia takich rzeczy jak wybuchy wulkanów, góry pokryte śniegiem, zamki za moim oknem, nowe kultury, rzadkie ptaki i kwiaty – ta lista nie ma końca.
 
6. Gdybym była królem świata, zmieniłabym...
Spróbowałabym zmienić negatywne myślenie. Całe zło pochodzi z negatywnego nastawienia, więc uważam, że jest to rzecz warta zmiany.
 
7. Po zakończeniu kariery będę...
Planuję zostać trenerem. Chcę zacząć od trenowania na uniwersytecie, a później przejść do większych i ważniejszych rzeczy.
 
8. Wolny czas spędzam....
Wolny czas spędzam na czytaniu i słuchaniu muzyki. Lubię być sama z moimi myślami i planować przyszłość. Ale czasami lubię wyjść z przyjaciółmi lub np. pograć w kręgle.
 
9. Moim autorytetem jest...
Osoba którą podziwiam w tym okresie mojego życia to chyba moja matka. Widziałam jak przechodzi przez okropne koleje losu. Jednak wyszła z tego zwycięsko.
 
10. Ulubiony film, piosenka, książka...
Mój ulubiony film to „Love & Basketball”. On po prostu definiuje moje życie i rzeczy, przez które przechodzę. Ulubiona piosenka to w tej chwili  „So Beautiful” wykonywany przez Musiq Soulchild. Uwielbiam brzmienie tej piosenki i uczucia jakie we mnie wywołuje. Ulubiona książką to „Flyy Girl” Omara Tyrce.
 
11. W ludziach najbardziej nie lubię...
Nie lubię kiedy ludzie boją się być sobą. Myślę, że każdy powinien móc czuć się wolnym żeby być kim chce.
 
12. Kibic jest dla mnie...
Moi kibice są najwspanialsi. Oni mnie nakręcają i zawsze dobrze słyszeć ludzi kibicujących ci. Zwłaszcza, gdy jestem tak daleko od domu i nie mam przy sobie kochającej rodziny. Więc fani to moja rodzina.
 
13. Ulubiona pora roku..., ponieważ...
Zima. Koszykówka już w pełni sezonu, Boże Narodzenie i inne święta poprawiają nastrój, a ja mam przerwę na zobaczenie się z rodziną. No i lubię śnieg.
 
14. Moja rodzina...
Mam starszego brata, nazywa się JayOmar, oraz dwie młodsze siostry –  Beryl i Jasmyne.
 
15. Pytanie, na które chciałabym odpowiedzieć a nikt mi go nigdy nie zadał...
Jakie miejsce chciałabym odwiedzić?. Odpowiedź – obecnie bardzo chciałabym pojechać do Brazylii. Mam nadzieję, że za dwa lata spędzę tam wakacje.