Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (210) Data wydania: 26.10.10

Musimy zrobić rachunek sumienia

Rozmowa z Michałem Pawlaszczykiem prezesem żużlowego klubu KS ROW Rybnik.
– Czy spodziewał się pan, że ostatni mecz w bieżących rozgrywkach to będzie baraż o utrzymanie?
– W zeszłym sezonie skończyliśmy jeździć już 5 sierpnia. W tym roku kończymy prawie w zimie. Wszystko więc się wyrównało (śmiech). Gdyby mi ktoś powiedział przed sezonem, że będziemy walczyć o utrzymanie to powiedziałbym mu, iż jest w mylnym błędzie. Skład był lepszy niż rok wcześniej – przynajmniej na papierze. Chociaż ostatnie mecze pokazały, że chłopcy potrafią jeździć na żużlu.
 
– To dlaczego jesteśmy w tym miejscu?
– No właśnie. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć kwestię dlaczego tak się ten sezon potoczył. Czy tylko prześladujący nas pech o tym zadecydował? Ja jeszcze nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno przyjdzie czas, aby zrobić rachunek sumienia. Do grudnia mamy czas żeby przygotować sprawozdanie z działalności w kończącym się sezonie.
 
– Porozmawiajmy co by było gdyby. Cofamy się o dwa lata. Podjąłby się pan ratowania żużla w Rybniku?
– Nie. Pewnie dziś muszę odszczekać niektóre rzeczy. Sądziłem, że największym problemem w klubie jest zarządzanie. Miałem nadzieję, że poprzez odpowiednie działania uda nam się przyciągnąć biznes do klubu. Że stworzymy odpowiednie warunki do promowania wizerunku firmom. Jestem z wykształcenia marketingowcem i handlowcem. Skończyłem niezłą szkołę. Wierzyłem, że przekuję swoją wiedzę na konkretne korzyści. Szczególnie, że pierwszy sezon naszej działalności zakończył się sukcesem. Na trybunach mieliśmy fantastyczną frekwencję. Nie wiem, może to było szczęście początkującego?
 
– W tym roku nie było już tak kolorowo.
– Oczywiście. Los podstawiał nam nogi. Zostaliśmy kopnięci w cztery litery parę razy. Wszystko to kosztowało mnie strasznie dużo zdrowia. Niestety, nic nie jest tak jak powinno. Priorytetem dla mnie było, żeby to był nasz klub. A obecnie jest nas coraz mniej. W 2009 roku było nas średnio na stadionie 9 tys. W tym 3,5. Nie o to nam chodziło.
 
– Co czeka rybnicki klub?
– Teraz nie chcę odpowiadać na to pytanie. To nie jest kwestia naszej pracy, zaangażowania. My jesteśmy gotowi. Są też nowi ludzie, którzy angażują się w prace w klubie. Potrzeba jednak wsparcia firm i miasta. Wiemy wszyscy, że zbliżają się wybory i będzie to dla nas bardzo ważny temat.
 
– Uważa pan ten sezon za stracony?
– Nie. Na pewno mamy nowe doświadczenia. Możemy się zastanawiać czy w Rybniku na pewno jest potrzeba na żużel na najwyższym poziomie. Mimo takiego wyniku sportowego jestem wdzięczny wielu osobom za pracę. I im wszystkim chcę podziękować a w szczególności Dariuszowi Momotowi. Wiem, że jest kontrowersyjną osobą. Czasem najpierw mówi potem myśli, ale tacy też są potrzebni. To jest tytan pracy.
 
– Kiedy będziemy mogli porozmawiać o przyszłości KS ROW Rybnik?
– Myślę, że to kwestia kilku najbliższych tygodni.
 
Rozmawiał: Marek Pietras