Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (210) Data wydania: 26.10.10

Poznajemy rybnickie koszykarki

Karolina Stanek, urodzona 30 marca 1989 roku. Wzrost: 183 cm, pozycja: silna skrzydłowa – środkowa. Kapitan drużyny.
1. Kariera...
Moja przygoda z koszykówką zaczęła się przez przypadek. Zawsze należałam do jednych z najwyższych dziewcząt, co już w III klasie podstawówki zauważyła moja pierwsza trenerka Karina Opoka. Rodzice zawsze marzyli o tym, abym uczęszczała do sławnej bytomskiej szkoły muzycznej, a tym czasem ja wylądowałam w klasie koszykarskiej.
 
2. Największy sukces w przygodzie ze sportem...
Zdecydowanie na pierwszą pozycję wysuwa się brązowy medal mistrzostw Europy U16 zdobyty z reprezentacją Polski. Uważam, że moim dużym sukcesem jest również fakt, że od czterech sezonów zasilam drużynę Utex ROW.
 
3. Największa porażka...
Staram się nie rozpamiętywać porażek, jedynie szybko wyciągać z nich treściwe i motywujące do dalszej pracy wnioski. Gdybym jednak miała wskazać tę najbardziej bolesną, byłaby to jedna z tych, które przeżyłam będąc zawodniczką MOSM-u Bytom wraz z moją obecną koleżanką z drużyny Pauliną R. Ostatnio – zdecydowanie spotkanie w Gorzowie i pamiętne 4 sekundy.
 
4. Gdybym nie była koszykarką, to...
Szczerze? Nie mam pojęcia. Moje życie jest związanie z basketem tak długo, że nie potrafię wyobrazić go sobie bez niego, a tym bardziej co by było gdyby.. Wiem natomiast na pewno to, że gdybym miała więcej czasu i możliwości byłabym poliglotką.
 
5. Najładniejsza rzecz jaką widziałam w życiu, to....
Zależy z której strony na to popatrzeć. Widziałam jak do tej pory bardzo dużo ładnych rzeczy... jako miłośniczka psów, powiedziałabym, że był to mój ukochany pupil, gdy był szczeniaczkiem. Jak każda kobieta mająca słabość do ciuszków i błyskotek, byłaby to torebka od Chanel. Jako fanka szybkich samochodów, najnowszy model audi. Natomiast jako zagorzały podróżnik, wybrzeże Algarve w Portugalii.
 
6. Gdybym była królem świata, zmieniłabym...
W moim świecie nie byłoby barier językowych ani komunikacyjnych, każdy byłby obywatelem świata w pełnym tego słowa znaczeniu, a przy tym nie zapominał o swoim pochodzeniu, wyjątkowej kulturze i tradycji, dzieląc się tym co ma najlepsze. Ludzie żyliby w harmonii z przyrodą, ratując naszą piękną planetę dla przyszłych pokoleń.
 
7. Po zakończeniu kariery będę...
Chciałabym być spełnioną zawodowo koszykarką, a na kolejne lata mojego życia zająć się czymś co sprawiałoby mi równie dużą przyjemność. Realizując mój obecny plan na życie z uwzględnieniem wykształcenia jakie obecnie zdobywam byłabym.. politykiem.
 
8. Wolny czas spędzam....
To jak spędzam wolny czas, zależy od tego ile go mam, jaka jest pogoda i przede wszystkim od tego jaki mam nastrój. Kiedy jestem w Rybniku to przeważnie odpoczywam między treningami gotując, spotykając się z koleżankami z drużyny lub udając się na mały shopping.
 
9. Moim autorytetem jest...
Moim największym autorytetem są rodzice, którzy z niezrównanym poświęceniem, troską i miłością dołożyli wszelkich starań, abym dzisiaj była tym kim jestem. Starali się zapewnić mnie i mojemu bratu to czego sami nie mieli. Zawsze mnie wspierali w decyzjach, które podejmowałam, umożliwiali mi kształtowanie się i rozwijanie moich pasji. Są i zawsze będą moją największą podporą i ostoją.
 
10. Ulubiony film, piosenka, książka...
Mam wiele ulubionych filmów, piosenek i książek. Zależnie od mojego wieku i ówczesnych upodobań był czas zarówno Harrego Pottera czy Paulo Coelho. Lubię filmy z przesłaniem, a do takich z pewnością zalicza się włoska produkcja „Życie jest piękne”. Co do muzyki, to słucham praktycznie wszystkiego.
 
11. W ludziach najbardziej nie lubię...
Moim prywatnym mottem jest fraza „gdy coś robisz, rób to dokładnie i do końca”, więc chyba nie lubię, gdy ludzie się do niego nie stosują.
 
12. Kibic jest dla mnie...
Motorem napędowym do działania. Nic nie daje tak dużej motywacji, jak sala pełna ludzi, którzy chcą zobaczyć dobry sport, a jeżeli ja mogę im to umożliwić daję z siebie sto procent. Niesamowitym uczuciem jest również wsparcie i zrozumienie ze strony naszych najwierniejszych kibiców, którzy przemierzają z nami całą Polskę.
 
13. Ulubiona pora roku..., ponieważ...
Niestety, nie mogę wskazać mojej ulubionej pory roku, ponieważ ja naprawdę lubię je wszystkie. Każda jest niesamowita na swój sposób. Uważam, że w przyrodzie potrzebna jest równowaga.
 
14. Moja rodzina...
Moja rodzina to klasyczny model 2+2 i oczywiście psiak. Jesteśmy mieszanką kultury góralskiej i śląskiej.
 
15. Pytanie, na które chciałabym odpowiedzieć a nikt mi go nigdy nie zadał...
Poproszę o zamianę ostatniego pytania...