Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (159) Data wydania: 24.11.09

Rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Dla Adama Kozłowskiego Puchar Europy w wyciskaniu sztangi leżąc był nie tylko próbą z maksymalnym obciążeniem. Egzamin zdawała również jego… nowa koszulka.
We wrześniu zawodnik Pierwszego Chwałowice wystartował w Mistrzostwach Świata w Saint Avold we Francji. – Przejechałem 1300 kilometrów, pojawiłem się na podeście. I już w drugim  podejściu do 305 kg moja stara koszulka pękła mi na pół. Był to dla mnie koniec zawodów. Przez pół dnia nikt ze mną nie chciał rozmawiać, by mnie nie denerwować – śmieje się zawodnik. Niedawno podczas  zawodów Pucharu Europy w Chwałowicach z zawodnikiem rozmawiali już wszyscy. Egzamin zdał również nowy strój, w którym pobił kolejny rekord świata. – Gdy startuje się z nowym strojem, włącza się psychika, gdzieś tam w głowie myśli się o własnym bezpieczeństwie i liczy na to, że sprzęt wytrzyma. Udało się – przyznaje Kozłowski.
Do zawodów przygotowywał się od kilku tygodni. Na Pucharze Świata miał cztery podejścia, trzy regulaminowe oraz jedno dodatkowe, gdy zdecydował się bić rekord świata. – Było ciężko, ale udało się wycisnąć 341 kilogramów – cieszy się Kozłowski.
 
(mon)