Numer: 34 (146) Data wydania: 25.08.09

Sześć goli w Niewiadomiu

3 kolejka rybnickiej B klasy. Polonia Niewiadom – KS 27 Gołkowice 5:1.

Trzy kolejki i trzy wygrane. Piłkarze Polonii Niewiadom mogą mieć powody do zadowolenia. Zeszły sezon ukończyli na miejscu trzecim. Teraz, póki co, zajmują miejsce lidera. Po wysokiej wygranej na własnym boisku z KS 27 Gołkowicami, wszystko wskazuje na to, że zawodnicy z Niewiadomia ciągle są w doskonałej formie. Tego samego nie można niestety powiedzieć o ekipie z Gołkowic. Drużyna sezon rozpoczęła od trzech porażek.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu można by było sądzić, że spotkanie drużyny, która w zeszłym sezonie zajęła trzecie miejsce z uplasowaną na pozycji czwartej ekipą z Gołkowic, będzie interesujące i zacięte. Już pierwsze minuty pokazały, że wszelkie przewidywania należy jednak schować do kieszeni.

Przewaga gospodarzy stłamsiła przyjezdnych od samego początku spotkania. Pierwszą połowę goście całkowicie przespali i zeszli z boiska ze stratą trzech bramek. Już w 8 minucie pajęczynę bramki gości przeszył Dariusz Walencinowicz. Niewiadom, prawie że perfekcyjnie rozgrywał swe szerokie ataki, na które goście z Gołkowic byli zupełnie bezradni.

Druga połowa przyniosła piłkarzom z Gołkowic swój honorowy gol. Z rzutu karnego piłkę w prawym okienku umieścił Bogdan Lubszczyk. Gol ten jednak nie zmienił znacząco sytuacji na boisku. Gołkowiczanie może z większym impetem zaczęli napierać w stronę bramki Pawła Góreckiego, lecz zbyt wiele tracili na własnej połowie, by poświęcić całkowicie swą pomoc na połowę gospodarzy. Praktycznie każdy kontratak Polonii kończył się groźnym strzałem na bramkę gości. Nie trzeba było długo czekać na kolejne gole. W 77 min na 4:1, grzebiąc wszelkie nadzieje gości, zmienił wynik Łukasz Sobala, a na 5:1 pewnym strzałem z prawej strony podwyższył Jacek Kolorz. I było już po meczu. W samej końcówce zrobiło się jeszcze nieco nerwowo i sędzia główny dwa razy wyciągnął żółty kartonik dla zawodników z Gołkowic, którzy w sumie w całym meczu otrzymali 4 żółte kartki.

Polonia Niewiadom – KS 27 Gołkowice 5:1
Bramki: Walencinowicz 8’ (1:0), Kaczyński 20’ (2:0), Sobala 37’ (3:0), Lubszczyk 76’ (3:1), Sobala 77’ (4:1), Kolorz 86’ (5:1)

KS Polonia Niewiadom: Paweł Górecki, Marek Holona, Dariusz Walencinowicz, Mateusz Krzyżak (75’ Kamil Han), Piotr Kubiak (77’ Mariusz Zawadzki), Łukasz Sobala, Krzysztof Gaszka, Radosław Gruenwald, Radosław Kaczyński (69’ Patryk Kowalczyk), Jacek Kolorz, Mirosław Frelich (60’ Łukasz Hajduczek).
KS 27 Gołkowice: Krzysztof Brzoza, Damian Nowak (65’ Witold Rejbicz), Dawid Grabiec, Kamil Baranek (80’ Piotr Łyczko), Jarosław Chwedoruk, Robert Molenda, Marcin Oślizło, Paweł Ranoszek (46’ Krzysztof Kożuch), Piotr Lajda, Bogdan Lubszczyk, Piotr Hibner.
Sędziowie: Roman Wiesiołek, Marek Tatarczyk, Marek Wala.
Żółte kartki: Piotr Lajda 54’ (KS 27), Damian Nowak 65’ (KS 27), Dawid Grabiec 91’ (KS 27), Piotr Hibner 92’ (KS 27).