Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (139) Data wydania: 07.07.09

Nowy sezon – nowy trener

Piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.
Choć do inauguracji sezonu III ligi piłkarskiej pozostał ponad miesiąc, piłkarze Energetyka ROW-u w minionym tygodniu wznowili treningi. Pod wodzą nowego trenera.
 
Pierwszego lipca nowym trenerem został Dariusz Widawski, zastępując na tym stanowisku zwolnionego Franciszka Krótkiego. Do niedawna jeszcze trener pierwszego zespołu nie rozstał się z klubem, będzie prowadzić młodzieżowców z rocznika 1991 w Śląskiej Lidze Juniorów.
 
Widawski trenował ostatnio drużynę Unii Racibórz, wcześniej był piłkarzem m.in. Naprzodu Rydułtowy. – Nie miałem wątpliwości czy chcę pracować w Rybniku. Jedynym momentem zawahania była moja poprzednia praca, ponieważ bardzo dobrze funkcjonowaliśmy w Unii Racibórz. Jednak gdy rozmowy z działaczami z Rybnika były mocno zaawansowane, decyzję podjąłem właściwie w ciągu 48 godzin. Na razie nie jestem jeszcze w stanie sformułować celów na przyszły sezon, bo nie wiem do końca jak będzie wyglądać kadra zawodnicza zespołu – mówi Widawski, który pierwsze zajęcia ze swoim nowym zespołem poprowadził 1 lipca. Do dyspozycji na pierwszym spotkaniu miał 27 zawodników: dziewięciu z nich reprezentowało barwy ROW-u w zeszłym sezonie, sześciu graczy przyjechało z innych klubów. Natomiast najliczniejszą grupę stanowili juniorzy z roczników 1990 i 1991 – trenowało ich dwunastu i niewykluczone że to właśnie oni będą decydować o obliczu zespołu w nowym sezonie. – Obecnie w kadrze mam 28 zawodników, kilku jest testowanych. Myślę też o kilku piłkarzach, których chciałbym jeszcze zaprosić do nas na treningi – przyznaje Widawski.
 
Już trzy dni po pierwszym treningu gracze Energetyka rozegrali pierwszy sparing, w sobotę ich rywalem na stadionie przy ul. Gliwickiej był pierwszoligowy GKS Katowice. Po słabym meczu wygrali przyjezdni 1:0 lecz jak podkreślał trener, najważniejszy w tym pojedynku był cel szkoleniowy. – W tym sparingu więcej biegaliśmy za piłką i bez piłki niż nią graliśmy. Różnica w kulturze gry i umiejętnościach czysto piłkarskich po stronie GKS-u była olbrzymia. Jesteśmy jednak dopiero po trzech treningach i tak naprawdę zapoznajemy się nawzajem, mamy kilku piłkarzy testowanych. Wynik jest nieco mylący, bo GKS miał ogromną przewagę w tym pojedynku. Jednak w drugiej połowie średnia wieku naszej drużyny wynosiła 19 lat – ocenia nowy trener Energetyka ROW.
 
Marcin Mońka