Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 26 (138) Data wydania: 30.06.09

Wiesci gminne

Internet za darmo
Świerklany. 74 mieszkańców złożyło wnioski o przyznanie darmowych komputerów. 50 z nich zostało wybranych. - Zakończono już przetarg na podłączenie internetu. Także lada moment mieszkańcy będą mogli korzystać z komputerów – wyjaśnia wójt Stanisław Gembalczyk. Przyłączenie do internetu również będzie bezpłatne.
 
Profesjonalniej
Bełk. Od tygodnia funkcjonuje nowa strona internetowa wsi. Pod domeną www.belk.pl można znaleźć wiele interesujących informacji na temat turystycznych atrakcji rejonu. – Chcieliśmy, by nasz strona była bardziej profesjonalna i korzystniejsza dla odbiorców – wyznają redaktorzy. Na stronie można się również zapoznać z działalnością Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.
 
Sztuka z Pieca
Gaszowice. Grupa Artystyczna Konar przyjmuje zapisy na kolejne warsztaty artystyczne. Zajęcia z ceramiki, decoupage’u i rysunku będą odbywać się od sierpnia w Galerii w Piecu. Już teraz można zgłaszać swą chęć uczestnictwa na adres e-mailowy: artgroupkonar@gmail.com. Instruktorzy skontaktują się z chętnymi i powiadomią o terminach rozpoczęcia zajęć.
 
Będzie objazd
Jakowice. Na 5 miesięcy zostanie zamknięty wiadukt na ulicy Nowej. Miasto Rybnik już w najbliższym czasie bierze się za remont tej ulicy. – Co prawda roboty miały się odbywać już teraz, ale pewnie wykonawca jest w trakcie przejmowania terenu budowy. Mieszkańcy nie mają się czego obawiać. Zostaną wytyczone odpowiednie objazdy – zapewniał na ostatniej sesji wójt Gembalczyk.
 
Wykład dla samorządowców
Powiat. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzi szkolenia dla samorządów z zakresu prawa antymonopolowego i funkcjonowania przedsiębiorstw komunalnych na lokalnym rynku. Konferencja w Katowicach odbędzie się 4 lipca. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów. Informacji na temat szkolenia udzielają: Katarzyna Baczyńska – tel. 085 748 23 45, e-mail: baczynska@pfrr.pl lub Katarzyna Filianowicz – tel. 085 653 72 21, e-mail: filianowicz@pfrr.pl.
 
Nie było chętnych
Lyski. Szkolenie „EFS dla przedsiębiorców – możliwość podniesienia kwalifikacji swoich i swoich pracowników”, które miało odbyć się 26 czerwca w urzędzie gminy, zostało odwołane. Jak poinformował Regionalny Ośrodek EFS, szkolenie nie odbyło się ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych uczestników.
 
Bawmy się razem
Czerwionka. Wakacyjne atrakcje przygotował Miejski Ośrodek Kultury. W każdy poniedziałek oraz piątek od godziny 10.00 do 14.00 na terenie kąpieliska przy ulicy Furgała odbywać się będą zabawy dla młodzieży. W razie niepogody organizatorzy zapewniają dodatkowe atrakcje w domu kultury na ulicy Wolności 2.
 
Radny jasnowidz
Gaszowice.  Podczas debaty o zmianach budżetowych emocjonalny wywód radnego Adama Grzelca próbował przerwać przewodniczący obrad Marek Masarczyk. – Proszę mi nie przerywać, ja jeszcze nie skończyłem – twardo trzymał się radny. – Ja tylko chciałem skomentować. Bo ja wiem, co pan chce powiedzieć – tłumaczył Masarczyk.
 
W imieniu normalnych
Czuchów. Radny Alojzy Waniek nie zgadza się z decyzją burmistrza o otwarciu klubu młodzieżowego w salkach katechetycznych.– Salki nie będą spełniać swej roli. Nie cała młodzież chce przebywać w salkach parafialnych. Przecież nie wszyscy są katolikami – uważa radny. Z radnym nie zgadza się rajca Antoni Bluszcz. – To bardzo dobre rozwiązanie. I dziękuję burmistrzowi w imieniu wszystkich normalnych mieszkańców Czuchowa – mówił podczas ostatniej sesji rady.
 
Burmistrz zapłaci
Czerwionka. Na ostatniej sesji burmistrz odniósł się do sprawy konserwacji zegara na tzw. ratuszu. – Jeśli istnieje problem kto ma zapłacić 200, 250 zł za konserwację zegara, jeśli zakładu oraz mieszkańców nie stać na to, to ja mówię, że sam ze swojej kieszeni do końca kadencji będę pokrywał koszty jego utrzymania – deklarował burmistrz Janiszewski.