Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (55) Data wydania: 27.11.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Pasja w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole nr 2 w Rybniku, grupa 1

  • Agata Skrzypiec
    Babcia Ewa robi pyszne ciasto orzechowe. Jak je przygotowuje, to ja się przyglądam, ale nigdy nie podjadam. Czasami czytamy razem książeczki. Nie mamy swojej ulubionej. Czytamy różne książki.
  • Robert Błaszczyk
    Moja babcia Ania gotuje dla całej rodziny, czasem piecze też ciasteczka. Lubię jak daje mi twarożek z cukrem. Kiedyś bawiłem się więcej z babcią, a teraz częściej sam. Babcie Helenę rzadziej odwiedzam, bo mieszka w Orzeszu.
  • Sebastian Szot
    Babcia Kazia mieszka w Knurowie. Jak przyjeżdża to się bawimy w „ciepło-zimno”. Robi pyszne świnki – to takie pierogi, chyba ruskie. Czasami jej pomagam robić pierogi. Jeździmy też razem do sklepu na zakupy. 

Przedszkole nr 2 w Rybniku, grupa 2

  • Dorota Wencławek
    Babcia Rysia gotuje różne dobre rzeczy. Najbardziej lubię rosół. Zrobiła na drutach czerwony szalik dla mojej maskotki. A z babcią Anią bawię się w teatr. Ja występuję i mówię wierszyki, a ona ogląda.
  • Konrad Langner
    Babcia Bernatka ma dużo zwierząt: świnie, krowy, kury, kota i psa. Rzadko tam jeżdżę, bo to daleko.  A babcia Zenia mieszka w Wodzisławiu. Lubię jak gotuje mi rosół i kurczaka. Robi też pyszny kapuśniak i żurek.
  • Michał Marciniak
    Babcia Krysia gotuje moją ulubioną zupę – pomidorówkę. Smaży też jajka. Potrafi robić na drutach. Zrobiła mi czapkę i szalik na zimę. Ma też tablicę, na której razem rysujemy kredą różne obrazki. 

Przedszkole nr 4 w Rybniku

  • Jakub Godziek
    Babcia Marysia czyta mi różne bajeczki albo oglądamy bajki w telewizji. Chodzimy razem na spacery, tak niedaleko od domu. Babcia piecze pyszne ciasta. Moje ulubione to babka. Jak przychodzę do babci, to ciasto już na mnie czeka.
  • Natalia Guzek
    Z babcią Marysią lubimy układać puzzle. Malujemy też farbami portrety. Ja namalowałam portret babci, taki do powieszenia na ścianie. Często babcia zabiera mnie na spacery, a jak będzie więcej śniegu, ulepimy dużego bałwana. 
  • Ola Bednarek
    Pomagam babci Czesi w sprzątaniu, ścieram kurze. Jak posprzątamy, to się razem bawimy. Najbardziej lubię bawić się z babcią w chowanego. Często też rysuję dla niej kwiatki. Babcia czyta mi  książeczki. Nasza ulubiona to „Koziołek Matołek”.

Przedszkole nr 7 w Rybniku

  • Ania Uherek
    Mieszkam razem  z babcią. Pomagam jej niekiedy w sprzątaniu. Zamiatam podłogę. Lubię jak babcia piecze ciasteczka. Trochę jej wtedy pomagam, ale więcej podjadam. Jak babcia ma czas to gramy w gry planszowe.
  • Malwina Ślachciak
    Moja babcia Halinka mieszka daleko w Gdyni, a babcia Irka w Boguszowicach. Razem budujemy  z klocków domki dla lalek, chodzimy na spacery do lasu. Oglądamy też bajeczki. Najbardziej lubimy film „Wpuszczony w kanał”. 
  • Marcin Opaliński
    U babci Heli zawsze bawimy się klockami. Ma ich chyba z tysiąc. Oglądamy też bajeczki. Babcia gotuje mi zupę z lanym ciastem i klopsiki. Jak idziemy razem do sklepu, to kupujemy słodycze. Babcia uczy mnie dodawania. 

Przedszkole nr 26 w Rybniku

  • Nikola Lidia Pieczka
    Moja babcia Jola chodzi ze mną na dwór i razem bawimy się w chowanego. Gotuje mi moją ulubioną zupę pomidorową i mięsko. Zupę zjem zawsze całą. A najbardziej lubię jeść cukierki i wafelki. Babcia Jola ma krótkie włosy i lubi się przebierać w ładne ubrania.
  • Nikola Magdalena Pieczka
    Z moją babcią Wandą bawimy się w chowanego i gonimy się. Babcia gotuje mi pyszne zupy grzybowe i mięsko też mi gotuje. Lubię z babcią jeść batony i różne cukierki. Babcia Wanda mieszka z nami w tym samym domu, ale do niej jest mniej schodów, a do nas więcej.
  • Przemek Malgrab
    Moja babcia nazywa się Danka. Wygłupiamy się czasem razem i jemy cukierki. Ja lubię też jeść frytki i zawsze pytam babcię, czy ugotuje mi frytki. Moja babcia Danka ma jasne, długie włosy. Ubiera się bardzo ładnie, a czasem tak fajnie i chyba każdy chciałby ją podrywać.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Ochojcu

  • Marcin Miczajka
    Moja babcia pracowała kiedyś na elektrowni, ale teraz już nie. Ma na imię Gienia i włosy ma takie siwe. Czasami odwiedzam babcię, a jak ona do nas przychodzi, to zawsze przynosi coś dobrego. Kocham moją babcię Gienię, bo gotuje mi moją ulubioną zupę pomidorową i robi chleb z nutellą.
  • Patrycja Jaskółka
    Moje babcie nazywają się babcia Krysia, Lucia i Benia. Z babcią Benią lubię grać w gry, odwiedzam ją w Golejowie. Babcia Lucia robi mi pyszny żurek, placuszki i daje mi czasami tik-taki. Z babcią Krysią najbardziej lubię się bawić w niedźwiedzia.
  • Patryk Balcer
    Babcia Helenka ma rude włosy, a babcia Wiesia też ma takie rude włosy. Bawię się z moimi babciami. Gotują mi zupę pomidorową, kluski i chleb z nutellą. Babci Helence pomagam czasem gotować w kuchni. Miksuję różne rzeczy albo oblewam polewą ciasto.