Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (54) Data wydania: 20.11.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Pasja w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Przedszkole nr 1 w Rybniku

  • Wiktoria Galasińska
    Moja babcia Ewa zawsze bawi się ze mną lalkami. Wychodzimy też razem na spacer z psem Kają. Babcia ma krótkie, prawie blond włosy. Zawsze mi gotuje moją ulubioną zupę – pomidorówkę. Lubię chodzić do babci.
  • Olaf Wysocki
    Z moją babcią Małgosią jeżdżę po jajka.  W Wielkanoc robimy  z nich pisanki. Babcia gotuje dobre rzeczy jak rosół. Uczy mnie gotować. Czasami bawimy się w wojsko. Ja jestem Niemcem, a babcia Francuzem. Na ogół Niemcy wygrywają.
  • Justyna Fyda
    Babcia Zosia zabiera mnie do sklepu i kupujemy sobie coś słodkiego. Potem razem podjadamy batoniki.  Czasami gramy w piłkę, rzucamy. A jak babcia musi coś zrobić w domu to jej pomagam, np. zmywać naczynia.

Przedszkole nr 9 w Rybniku

  • Sandra Grolik
    Z babcią Małgosią chodzę do lasu na grzyby. Babcia wie, które można zbierać. Czasami gotujemy z nich zupę. Gramy też w pary. A u babci Gabrysi jest pianino. Babcia uczy mnie na nim grać.
  • Pola Karczmarek
    Z babcią Gienią bawię się w szkołę. Ja jestem nauczycielką.  Babcia dobrze się uczy, ale czasami dostaje dwójki. Pomagam jej przy pieczeniu ciastek. Jestem jej asystentką i podaję jej wszystkie produkty.
  • Karolina Kwiecień
    Babcia Gertruda opiekuje się moją najmłodszą siostrą i nie zawsze ma czas, żeby się ze mną bawić. Niekiedy chodzimy razem do sklepu. Babcia kupuje mi słodycze. Słucha też jak ja uczę się grać na pianinie. Podoba się jej jak gram.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Rybniku

  • Maciej Niedobecki
    Moja babcia Grażyna bardzo dobrze gotuje jajka sadzone.  Jak ma czas, to sobie pogadamy. Jak był Dzień Dziecka to poszliśmy na wycieczkę na rynek i tam sobie spacerowaliśmy.  A druga babcia pozwala mi grać w piłkę na boisku. Obie mnie bardzo kochają.
  • Martyna Hałata
    Babcia Gosia ma brązowe włosy, okulary i gotuje mi smaczne obiady. Najbardziej lubię spaghetti. Czasami jej pomagam w gotowaniu, podaję przyprawy i babcia pozwala mi spróbować, czy jest dobre. Babcia czyta mi bajki, np. Kopciuszka.
  • Wiktoria Heryszek
    Moja babcia Magdalena lubi kupować buty na obcasach i czasami pozwala mi w nich chodzić. Lubi się ze mną bawić – budujemy wieże z klocków i szyje ubranka dla moich lalek. Razem robimy ciasto, takie na ciasteczka albo duży tort.

Przedszkole publiczne nr 42 z Rybnika

  • Hania Mruzek
    Moja babcia Krysia ma pomarańczowe włosy. Lubię się z nią bawić w berka i w „co i jak?” np. jak było w przedszkolu? Babcia Krysia mieszka na wsi, jak do niej przyjeżdżamy to przygotuje jakiś poczęstunek. Babcia Stefa mieszka w grobie bo już nie żyje, miała chyba żółte włosy.
  • Sebastian Skulski
    Mam 6 lat. Z babcią Iną na dworze się lubię bawić w chowanego a z babcia Jadzią bawię się klockami. Ta pierwsza puszcza mi bajki, a babcia Jadzia filmy o dinozaurach. Babcia Ina gotuje frytki i ma żółte włosy a babcia Jadzia robi kotlety i ma takie jasnożółte włosy.
  • Ola Szypuła
    Mam 6 lat i dwie babcie. Babcia Hela ma kolor włosów taki bordowy i zakręcone loki, lubi mi gotować pyszną zupę pomidorową. Babcia Małgosia chodzi w spodniach z dresu i golfach. Ma krótkie, gładkie, szare włosy.

Przedszkole publiczne nr 42 z Rybnika

  • Daria Kubacka
    Mam 6 lat. Mam dwie babcie. Halina mieszka w Wodzisławiu a Hania w Rybniku obok sklepu „Koniaczek”. Babcia Halina zawsze pracuje i opiekuje się psami. Jest blondynką, ma krótkie włosy i ładnie się ubiera. Babcia Hania też ładnie się ubiera i ma brązowe włosy. Babcie dają mi smakołyki, najczęściej czekolady.
  • Wojtek Pokój
    Kiedyś babcia Ela wyjechała do Francji z dziadkiem i przywiozła mi prezent, a ten prezent to był budynek straży. Babcia ma białe włosy i takie czerwone usta. Babcia Usia mieszka z nami, też ma białe włosy i codziennie rano chodzi do kościoła. Robi grzanki i bardzo je lubię.
  • Natalia Tlołka
    Mam 6 lat. Babcia Marysia mieszka w Rybniku i codziennie gotuje. Babcia Cyla zapomniałam gdzie mieszka. Pierwsza chodzi ze mną na spacery i daje mi prezenty. Babcia Cyla ma włosy siwe. Obie babcie gotują naleśniki, które bardzo lubię.

Przedszkole nr 10 w Rybniku

  • Patrycja Moksik
    Babcia Helenka mieszka w Krakowie i byłam u niej tylko raz. Do babci Marianny jeżdżę w niedzielę na obiad. Najbardziej lubię jak jest rosołek. Po obiedzie oglądamy bajki. Babcia Marianna lubi też robić na drutach swetry.
  • Paulina Bydłoń
    Moja babcia Natalia lubi oglądać telewizję. Często robi na drutach szaliki i czapki. Czasem odwiedzam też babcię Krysię. Ona też ogląda telewizję i wiadomości. Razem chodzimy na spacery i odwiedzamy ciocię.
  • Mateusz Rakszawa
    Babcia Marysia chodzi do pracy. Sprzedaje części np. do pralek. Potrafi też szyć na maszynie, zawsze coś przeszywa. Najbardziej lubię jak razem z babcią budujemy z klocków wieże i domy. Babcia potrafi fajnie budować.