Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (5) Data wydania: 12.12.06

Superbabcia – supernagrody

Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Patrycja Tkocz - PP 1 w Rybniku
Moje babcie są najlepsze na świecie, bo mnie kochają. Babcia do mnie dzwoni i ja do niej też. Ona daje nam prezenty. Moja babcia Grażynka mieszka w Żorach, a babcia Lodzia i babcia Krysia nie wiem gdzie. Lubię się bawić u babci a najbardziej lubię z nią rozmawiać. Ona daje mi zagadki i ja je rozwiązuję. Z babcią chodzę na spacery i ona mi pokazuje, gdzie jej koleżanki mieszkają.

Julia Franke - PP 1 w Rybniku
Mam dwie babcie – Elę i Tereskę, ale nie wiem gdzie mieszkają. Jak je odwiedzam to się u nich bawię, często układam puzzle. Pomagam babci kluski robić i czasami sprzątać. Myję stoliki i podłogę. Jak przywiozę książkę, to babcia czyta mi bajkę o śpiącej królewnie. Lubię ją, bo są w niej księżniczki.

Mateusz Antończyk - PP 1 w Rybniku
Moja babcia ma na imię Małgosia. Mieszkam razem z babcią w Książenicach. Ona na dole, a ja na górze. Razem z nią układam puzzle i bawimy się autami. Pomagam jej sprzątać, odkurzam i myję stoliki. Razem robimy moje ulubione ciasto truskawkowe. Byłem już z babcią na zakupach w Makro. Jak dziadek poszedł do sklepu, to babcia została ze mną w aucie.

Magda Musioł - PP 17 w Rybniku
Moja babcia Helenka na dosyć duży ogród, huśtawki i psa Atosa. Czasami się z nim bawię, ale on ciągle szczeka i się denerwuje. Całą rodziną jeździmy do babci na obiad, a ona robi kluski, kapustę, mięso. Babcia gotuje zupę z marchewką i pietruszką. Moja siostra Ania jej nie je, bo nie lubi pietruszki. Ona jest Tadek Niejadek.

Brendon Zegarlicki - PP 17 w Rybniku
Moja babcia Stasia lubi tańczyć i jest wesoła. Mieszka na ulicy Jankowickiej. Zawsze jak do niej przychodzę, to skaczę po kanapie a ona krzyczy, że jej ostatnie meble połamię. Jeszcze mam babcię Gienię. Lubi mi czytać bajki i była kiedyś przedszkolanką.

Julka Zaraś - PP 17 w Rybniku
Moja babcia Jadzia mieszka w Ratoszynie i ma pieska Pikusia. Mój brat Kuba, który kiedyś chodził do tego przedszkola, wyprowadza go na spacer. Jak jadę do babci, to bardzo lubię bawić się z moją koleżanką. Ona ma na imię Monisia. U babci sprzątam po sobie zabawki.

Anastazja Badura - PP 6 w Rybniku
Moja babcia ma na imię Halina. Mieszka w Rybniku na blokach. Odwiedzam ją i czasami jeżdżę do niej na obiady. Ona gotuje pyszne obiady, kluski, kotlety i kapustę. Moja babcia ma krótkie i proste włosy i takie siwe. Miałam jeszcze dwie babcie, ale już niestety umarły. To była moja babcia Marysia i babcia Praksia.

Marek Małek - PP 6 w Rybniku
Jedna moja babcia nazywa się Janka, a druga Krysia. Mieszkają osobno. Lubię je odwiedzać. Czasem bawię się z nimi w chowanego. Moje babcie są wspaniałe. Czasem gotują mi kotleciki, czasami zupę, także moją ulubioną, pomidorową. Babcia Janka ma krótkie i proste włosy, a babcia Krysia też ma krótkie, ale bardzo kręcone.

Monika Szymura - PP 6 w Rybniku
Mam trzy babcie – Blankę, Rózię i Martę. Babcia Rózia jest już bardzo, bardzo stara. Mieszka razem z babcią Blanką, a babcia Marta mieszka osobno z moim dziadkiem. Kocham je wszystkie. Babcia Marta umie ładnie malować, ona wszystko podpatrzy, a ja jej trochę pomagam. Czasem przyjeżdża do nas i zostaje na noc. Gotuje mi roladkę z kluseczkami.

Natalia Groborz - ZSPP 1 w Rybniku
Moja babcia Dana mieszka w domu obok. Bawimy się razem lalkami, gotuje mi pyszne babeczki z owocami. Jest taka młoda troszkę. Ma proste i ciemne włosy. Niekiedy chodzimy razem na spacery, bawimy się na dworze w różne zabawy. Babcia zadaje mi zagadki. Gotuje mi rosołek i mój ulubiony żurek. Robi mi też budyń. Kocham moją babcię za wszystko.

Ania Leisner - ZSPP 1 w Rybniku
Babcia Krysia mieszka w Gaszowicach. Jak ją odwiedzam, to daje mi czekoladę albo coś słodkiego. Gotuje mi też kluski z sosem. To są moje ulubione. Moja babcia ma niebieskie oczy i siwe włosy. Jest taka pogodna i uśmiechnięta. Opowiada mi bajeczki o wilku i siedmiu koźlątkach. Daje mi różne rzeczy. Lubię się z nią spotykać.

Damian Sura - ZSPP 1 w Rybniku
Moja babcia jest młoda i jest blondynką. Ładnie się ubiera. Opowiada mi bajki i pomaga mi w uczeniu. Chodzi też ze mną na spacery, gotuje mi obiady, kotlety, kluski, mięso, a najbardziej lubię wszystkie te potrawy. Babcia Halina mieszka razem z nami w domu, na dole, a my na górze. Kocham ją bardzo. Opowiada mi bajki o czarownicy, o zajączku i o chatce jeleni.