Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Będzie więcej regałów na używane znicze?

14.01.2020 00:00 sub

Regał, na którym można zostawić znicze do ponownego wykorzystania, to pomysł, który spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wodzisławia Śl. Na razie jedyny taki w mieście znajduje się na cmentarzu komunalnym. Nie wykluczone, że regałów będzie więcej.

WODZISŁAW ŚL. Pod koniec października zeszłego roku na wodzisławskim cmentarzu komunalnym stanął specjalny regał na używane znicze. Jeśli ktoś już ich nie potrzebuje, może je odstawić na półkę. Z kolei ktoś może je zabrać i ponownie wykorzystać. W ten sposób pomaga się osobom gorzej sytuowanym. - To rozwiązanie przyjazne zarówno dla środowiska, jak i portfela osób niezamożnych - podkreślają wodzisławscy urzędnicy.

Regał przygotowały Służby Komunalne Miasta. Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odzewem lokalnej społeczności. „Dobry pomysł. Może też ktoś pomyśli przy innych cmentarzach”, „Tak powinno być wszędzie”, „Super. Na każdym cmentarzu powinien być taki regał”, „Inicjatywa warta naśladowania” to tylko niektóre z komentarzy, które mieszkańcy zostawili w miejskich social mediach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wodzisławian, Służby Komunalne Miasta oferują swoją pomoc.

Jak informują wodzisławscy urzędnicy, regały na używane znicze mogą stanąć na innych cmentarzach, znajdujących się na terenie miasta. Zarządcy wodzisławskich nekropolii mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Tamtejsi pracownicy podejmą się jego wykonania. oprac. (juk)

  • Numer: 2 (999)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę