Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Powstanie Klub Seniora

01.10.2019 00:00 sub

GORZYCE Na terenie gminy Gorzyce powstanie Klub Seniora. O tym pomyśle informowaliśmy już kilka miesięcy temu. W marcu radni z Gorzyc szukali miejsca, w którym klub mógłby powstać. – Jak wyliczyliśmy, w naszej gminie mieszka około 5 tysięcy osób, które mają powyżej 60 roku życia. Dlatego myślę, że jest potrzeba by stworzyć im miejsce, dedykowane tylko dla nich, miejsce w którym mogli by się spotykać we własnym towarzystwie – mówiła wówczas radna Alicja Zuch, przewodnicząca Komisji Rodziny, Spraw Społecznych, Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Wyjaśniała, że chodziło o miejsce, w którym seniorzy mogli by się spotykać w swoim towarzystwie przez kilka godzin dziennie.

Pod uwagę brane były dwie lokalizacje - świetlica w Osinach oraz remiza OSP w Bełsznicy. Lepszą okazała się ta druga. Obiekt jest nie pierwszej młodości i wymaga remontu. Na powstaniu Klubu Seniora skorzysta, bo zostanie przeprowadzony jego częściowy remont. Przede wszystkim jednak seniorzy będą mieli do niego łatwy dostęp - nie ma tu barier architektonicznych, z którym musieliby się zmagać. Budynek jest parterowy, nie ma schodów, również wejściowych.

Gmina ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie prac remontowych niezbędnych do powstania klubu oraz na jego wyposażenie w niezbędne sprzęty. Prace remontowe mają zostać wykonane do końca listopada. Przewidują one przede wszystkim kapitalny remont łazienek wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, malowanie ścian i sufitów, wymianę podłóg i grzejników, wydzielenie szatni oraz wymianę części instalacji elektrycznej.(art)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę