Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Sprawdź jak dojechać do szkoły

05.09.2017 00:00 sub

Rozpoczął się rok szkolny i uczniowie zaczynają dojazdy do szkół. W dojazdach organizowanych przez samorząd powiatowy nastąpiły spore zmiany. Autobusy PKS w kilku przypadkach zmienią trasę.

POWIAT Powiat będzie dowozić około 1300 uczniów do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie zmienią się zasady przejazdów PKS-em dzieci i młodzieży do szkół w gminach.

Nadal uczniowie z Bukowa i Nieboczów będą dowożeni do Syryni, z Grabówki do Lubomi, z Bełsznicy do Rogowa, z Uchylska i Gorzyczek do Gorzyc (gimnazjum), z Uchylska do Gorzyczek (szkoła podstawowa), z Odry do Olzy (szkoła podstawowa), z Odry i Olzy do Turzy Śl (gimnazjum), a także z Łazisk, Godowa i Skrbeńska do Gołkowic. Bilety nadal dystrybuowane będą przez szkoły. W związku z reformą szkolnictwa i małym zainteresowaniem znikną połączenia z Bluszczowa do Rogowa i z Podbucza do Skrzyszowa.

Duże zmiany przewidziano dla młodzieży, która dojeżdża do szkół ponadgimnazjalnych położonych w Wodzisławiu Śl. Zmianie ulegną zarówno przebieg linii jak i godziny odjazdów.

– Linia 31 Lubomia las – Wodzisław Śl. zmieni przebieg, pomijając Pszów (Pszowskie Doły). Linia ta obsłuży Buków, Nieboczowy, Syrynię Buglowiec oraz w Rogowie Rogowiec, ul. Wyzwolenia i Czyżowicką. Kursować będzie przez Czyżowice. Mieszkańcy Syryni i Pszowa mogą korzystać z linii 41 (Racibórz – Wodzisław).

– Linia 32 z Uchylska do Wodzisławia zmieni przebieg i nie będzie już przejeżdżać przez Czyżowice. Zabierze natomiast uczniów z Turzy Śl (ul. Kościuszki, Olszenica, ul. Graniczna i ul. Mszańska) oraz z Podbucza.

– Linia 38 w relacji Gołkowice (Godów) – Wodzisław Śl. przez Skrzyszów i Krostoszowice obsłuży w dni nauki szkolnej przystanki na ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie.

– Linia 41 z Raciborza do Wodzisławia kursować będzie przez Zawadę (ul. Paderewskiego) i Pszów dworzec autobusowy.

– Linie nr 31S, 35, 37 zostaną zlikwidowane natomiast przebieg linii 33,34,36,40 nie zmieni się.

W dojazdach na zerową, pierwszą i drugą lekcję linie 31, 36, 38, 41 w Wodzisławiu Śl. obsługiwać będą także przystanki w rejonie szkół na ul. Jana Pawła II, Radlińskiej i Matuszczyka. Korzystający z pozostałych linii mogą się przesiąść w ramach posiadanego biletu na linię 36 na dworcu autobusowym (autobusy są skoordynowane – oznaczone w rozkładzie jazdy lit. „p”). W drodze ze szkoły na dworzec autobusowy można również skorzystać z linii 36, która jest w większości skoordynowana we wszystkich kierunkach.

Bilety miesięczne można nabywać w kasach dworców autobusowych w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu oraz w sklepie Lewiatan w Gołkowicach. Szczegółowych informacji udziela referat transportu Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim (tel. 32 412 09 14). (red.)

  • Numer: 36 (877)
  • Data wydania: 05.09.17
Czytaj e-gazetę