Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

W skrócie

16.02.2016 00:00 red

Powiat

Pociągiem do Bohumina - jaka frekwencja?

Byliśmy ciekawi, czy mieszkańcy przekonują się do połączeń kolejowych z Bohuminem. Jednak Koleje Śląskie informują, że miarodajna ocena popularności trasy będzie możliwa – jak w wypadku każdej nowej linii – dopiero za kilka miesięcy. - Pasażerowie muszą poznać nową ofertę, skonfrontować ją z innymi środkami lokomocji itd. Jedyną statystyką, którą dysponujemy w tym momencie to statystyka dotycząca sprzedaży biletów w grudniu i styczniu. W pierwszym miesiącu 2016 r. odnotowaliśmy niewielki wzrost. Jednak trudno jednoznacznie ocenić, czym było to dokładnie spowodowane, dlatego dalecy jesteśmy od huraoptymistycznego określenia „rośnie popularność nowej linii” - mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ.

Dobra woda z kranu

Poznaliśmy wyniki najnowszego badania wody wodociągowej przeprowadzonego przez sanepid na podstawie próbek pobranych 19, 20, 22 oraz 26 stycznia z ul. Pszowskiej, Brackiej, Rybnickiej i Ciekawej. Cytując raport „woda w badanym zakresie spełnia wymagania stawiane wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi”.

Biuro z ulgami dla seniorów

Biuro Rachunkowe Kühn wprowadziło 30 proc. zniżki na swoje usługi dla każdego uczestnika programu Wodzisławska Karta Seniora. Aby skorzystać z usług należy okazać kartę seniora.

(tora)

  • Numer: 7 (796)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę