środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Jeszcze kilka tygodni robót

26.01.2016 00:00 red

WODZISŁAW ŚLĄSKI, CHAŁUPKI Linia kolejowa Rybnik - Chałupki osiągnie pełną funkcjonalność w pierwszym półroczu 2016 r.

- Nadal jeszcze wykonawca na linii i stacjach realizuje część prac i trwają odbiory. Sprawność robót zależy od zaangażowania wykonawcy, m.in. od liczby zatrudnionych pracowników. Polskie Linie Kolejowe zapewniają wykonawcy pełne wsparcie, co pozwala na prowadzenie robót, bez zakłócania ruchu kolejowego - informuje Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego PKP PLK. - Oceniamy, że na stacji Wodzisław Śląski zakończenie prac m.in. związanych z montażem urządzeń sterowania ruchem kolejowym nastąpi w pierwszym kwartale 2016 r. Sukcesywnie będą wówczas włączane do ruchu tory na stacji. Aktualnie trwają m.in. odbiory urządzeń na nastawni. Również na stacji Olza zakres prac objętych projektem wykonawca powinien zakończyć w I kwartale 2016 r. Pozwoli to na rozpoczęcie prac na kolejnych, ważnych dla obsługi pociągów torach - dodaje.

Całkowite zakończenie inwestycji na odcinku Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki planowane jest w pierwszym półroczu 2016 r. - Ten termin jest związany z koordynacją i zakończeniem wszystkich robót z branży automatyki, sterowania ruchem kolejowym, telekomunikacji i elektroenergetyki - mówi Karniewski.

Zdaje sobie sprawę, że ograniczenie funkcjonalności szlaku komplikuje ruch pociągów. Stąd możliwe są opóźnienia. Karniewski tłumaczy, że PLK na bieżąco współpracuje z Kolejami Śląskimi, PKP IC oraz z przewoźnikiem towarowym, by tak ustalać przejazdy składów, aby maksymalnie wykorzystać obecne możliwości trasy i ograniczać ewentualne trudności.

Mieliśmy sygnały od czytelników, że przepustowość szlaku ogranicza brak mijanki na przystanku w Czyżowicach. Stąd pytaliśmy PLK, czy planują jej budowę. Jacek Karniewski odparł, że planów budowy mijanki nie było w projekcie rewitalizacji linii. Nie ma też informacji o realizacji tego zadania w przyszłości.

(tora)

  • Numer: 4 (793)
  • Data wydania: 26.01.16
Czytaj e-gazetę