Numer: 32 (769) Data wydania: 11.08.15

Dziewczęta z Rydułtów w górach nie miały sobie równych

Dziewczęta z Cykloklasy Merida, działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach były czołowymi postaciami 8. Nutella Mini Tour de Pologne. Rywalizowały w kateogrii wiekowej 11-12 lat.

Tegoroczne zmagania rozpoczęły się 2 sierpnia w Warszawie. Tam zawodniczki z Rydułtów nie startowały. Na trasie pojawiły się dzień później w Dąbrowie Górniczej. Z dobrej strony pokazała się Emilia Ryszka, która na 4,5-kilometrowej pętli zajęła 4. miejsce w klasyfikacji dziewcząt co dało jej zarazem 11. miejsce w klasyfikacji open. Z kolei 5. była Martyna Papierok (13. w open), a Agnieszka Bolenda uplasowała się na 10. pozycji (26. w open). Pozostałych 8 zawodniczek minęło linię mety na dalszych pozycjach. Trzeci etap tych zmagań odbył się 4 sierpnia w Katowicach, gdzie młodzi kolarze rywalizowali na dystansie 6,2 km. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazała się Ryszka, która tym razem wskoczyła na podium - w klasyfikacji dziewcząt zajmując 3. pozycję (13. w open). Na 5. miejscu (20. w open) uplasowała się Bolenda, a na 8. (29. w open) Papierok. Prawdziwą siłę rydułtowianki pokazały jednak na górskich zmaganiach w Nowym Sączu, gdzie 5 sierpnia odbył się IV etap mini Touru. Całkowicie zdominowały dziewczęce zmagania. Wygrała Ryszka, przed Papierok i Bolendą (odpowiednio 12. 16. i 17. miejsce w open). 4. miejsce zajęła ich klubowa koleżanka Nikol Kajzerek (19. w open), a w czołowej 10 dziewcząt znalazły się jeszcze cztery inne rydułtowianki – Magdalena Cop (6. miejsce), Paulina Lansfoit (7. miejsce), Marta Matys (8. miejsce) i Łucja Szramowska (9. miejsce). Kolejny górski etap rozgrywany w Zakopanem również należał co dziewcząt z Rydułtów. Tym razem wygrała Bolenda, przed Ryszką i Papierok (10. 16. i 17. miejsce w open). 7. miejsce zajęła Kajzerek, tuż za nią uplasowała się Cop, a na 9. pozycji linię mety minęła Matys. Szramowska była 11. Finalne zmagania odbyły się w Krakowie. Na etapie o długości 4 km najlepsza była Ryszka, która o włos wyprzedziła Papierok (10. i 11. miejsce w open). Bolenda zajęła miejsce 5. Miejsce 10. przypadło Kajzerek.