Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (731) Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę

Piotr Oślizło i Daniel Jakubczyk zmierzą się w drugiej turze

GORZYCE

Pierwszą turę wyborów wygrał obecny włodarz gminy Piotr Oślizło (KWW Mała Gminna Ojczyzna), który uzyskał 2794 głosy, tj.  37,2 proc. głosów. To oznacza, że o reelekcję będzie musiał powalczyć w drugiej turze. Zmierzy się w niej z Danielem Jakubczykiem (KW Wspólnota Samorządowa), który zdobył 2060 głosów, tj. 27,4 proc. Jerzy Glenc (KWW Jerzego Glenca) uzyskał 1478 głosów, tj. 19,7 proc., Eugeniusz Katryniok (KWW Nowi Dla Gminy) zdobył 727 głosów czyli 9,7 proc., a Jarosław Szczęsny 454 głosy tj. 6,0 proc.

Uprawnionych do głosowania było 16348 osób. Z prawa tego skorzystało 7675 osób, co dało frekwencję na poziomie 46,95 proc.

W nowej radzie gminy Gorzyce znalazło się aż 12 nowych radnych. Zdecydowaną większość mandatów – bo aż 15 - obejmą kandydaci KWW Mała Gminna Ojczyzna. Co ciekawe żadnego przedstawiciela w radzie nie będzie posiadać KW Wspólnota Samorządowa, której kandydat na wójta powalczy w drugiej turze wyborów.

(art)


Piotr Oślizło
Cieszy mnie, że frekwencja jak na naszą gminę była dość wysoka, bo świadczy to o tym, że ludzie jednak tym samorządem się interesują. Przyznam, że miałem lekką niepewność co do wyniku. Tego, że dojdzie do drugiej tury można było się spodziewać, skoro było aż pięciu kandydatów. A co będzie w drugiej turze, to zobaczymy. Nie wiadomo jak zachowa się elektorat niezdecydowany, jak zachowają się wyborcy kandydatów, którzy do drugiej tury się nie dostali. Teraz musimy omówić wynik w naszym komitecie i przystąpić do pracy przed drugą turą. Pewnie czeka nas trochę pracy w terenie, ale o szczegółach kampanii przed drugą turą trudno mi teraz dywagować.

Daniel Jakubczyk
Myślę, że w moim przypadku wynik jest dobry. Przed drugą turą jestem dobrej myśli, gdybym miał jakieś wątpliwości, to bym w ogóle nie kandydował. Co do planów przed drugą turą to myślę, że na pewno będzie to kampania pozytywna, w której będziemy chcieli przekonać wyborców nie tylko do mojej osoby, ale przede wszystkim do naszego programu wyborczego, na realizacji którego najbardziej nam zależy. Jeśli chodzi o brak naszych kandydatów w radzie gminy to myślę, że wynika on z faktu, że postawiliśmy na ludzi nieoderwanych od zwykłej rzeczywistości, zajmujących się wieloma różnymi profesjami, a niekoniecznie związanych z administracją publiczną czy oświatą, z których to środowisk kandydaci są siłą rzeczy najlepiej rozpoznawalni. Mimo to w kilku okręgach nasi kandydaci przegrali zaledwie kilkoma głosami.

Jerzy Glenc
Gratuluję zwycięzcom. Ze swojej porażki nie zamierzam rozpaczać ani jakoś specjalnie ubolewać, wręcz przeciwnie jestem zadowolony z poparcia jakie uzyskałem w Rogowie. Cieszę się, że mój komitet wprowadził do rady trzech zupełnie nowych radnych, w tym jednego w Czyżowicach. Czego zabrakło by dostać się do drugiej tury? Myślę, że nad tym będziemy się zastanawiać w najbliższych dniach w łonie naszego komitetu. Wspólnie też zdecydujemy czy i kogo poprzemy w drugiej turze wyborów. Sam nie chcę o tak ważnej sprawie decydować.

Eugeniusz Katryniok
Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos i szanuję decyzje pozostałych wyborców. Na razie nie chcę dywagować na temat swojego poparcia dla któregoś z kandydatów w drugiej turze. Moi wyborcy muszą sami zdecydować kogo chcą poprzeć w drugiej turze i ja na pewno ich wybór uszanuję.

Jarosław Szczęsny
Słaby wynik, nie ma co ukrywać. Myślę, że zabrakło bezpośredniego kontaktu z wyborcami, spotkań wyborczych, na których można przekonać do siebie. To chyba był decydujący czynnik. Na razie trudno mi powiedzieć kogo poprę w ponownym głosowaniu. Musiałbym porozmawiać z kandydatami i poznać ich zdanie na temat tego w jaki sposób zamierzają utrzymać płynność finansową gminy i jakie są ich propozycje dotyczące pozyskiwania środków zewnętrznych.

(art)


Rada gminy Gorzyce

Mała Gminna Ojczyzna
Katarzyna Koczwara  N
Alicja Zuch N
Marian Jureczka
Jan Worek 
Grzegorz Student
Urszula Wachtarczyk
Ryszard Grzegoszczyk
Henryk Tomala
Elżbieta Rebizak N
Jerzy Małek N
Bolesław Lenczyk N
Krystyna Świderska N
Piotr Wawrzyczny
Dominika Styrnol N
Iwona Wajsman N

KWW Jerzego Glenca
Daniel Kurasz N
Stanisław Zbroja N
Henryk Matuszek N

Nowi Dla Gminy
Piotr Zimny N
Michał Menżyk N

Prawo i Sprawiedliwość
Tomasz Brachmański N

N - nowy radny