Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (731) Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę

W Pszowie druga tura

PSZÓW

Zapowiada się zacięta walka w drugiej turze wyborów. Zmierzą się Katarzyna Sawicka-Mucha, która uzyskała największe, bo 40,2 proc. poparcie, i urzędujący burmistrz Marek Hawel, który zdobył 37,1 proc. głosów. Trzeci był Tymoteusz Kubica, który otrzymał 11,2 proc. głosów. Grzegorz Fryc zdobył 6,1 proc., a Stanisław Lorek 5,5 proc.

(mak)


Tymoteusz Kubica
Społeczeństwo wybrało, liczyłem się z każdą możliwą sytuacją. Jestem zadowolony, że mogłem otwarcie, świadomie i odważnie podjąć wyzwanie, nie ukrywając się pod szyldami komitetów wewnętrznych, które i tak są upartyjnione. Ja natomiast podjąłem decyzję o starcie pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Jest to dla mnie największa satysfakcja. Nie myślałem o tym, któremu z kandydatów „przekazać” głosy, które uzyskałem. Nie będę zwracał się do nikogo, jeśli natomiast jakaś strona zwróci się do mnie, to mogę podjąć rozmowy. Natomiast nie mam konkretnego faworyta.

Marek Hawel
Dziękuję tym, którzy we mnie wierzyli i zaufali mi. Dziękuję, że zagłosowali na mnie i proszę, by po raz kolejny poszli do urn. Przez najbliższe dwa tygodnie będę pracował i próbował przekonać również tych, którzy nie wzięli udziału w wyborach lub głosowali na pozostałych kandydatów. Ostatecznie zabrakło mi około 150 głosów, by zostać liderem. Na razie nie było żadnej merytorycznej dyskusji pomiędzy mną a panią Sawicką-Muchą. Tego mi zabrakło. Jako miasto mamy dużo problemów - bo takie są warunki finansowe Pszowa -  a od mojej kontrkandydatki nie usłyszałem recepty na ich rozwiązanie. Zależy mi, by przekonać mieszkańców do moich racji i rozwiązań.

Katarzyna Sawicka-Mucha
Jestem bardzo mile zaskoczona, że znalazłam się w drugiej turze wyborów. Chciałam pogratulować mojemu kontrkandydatowi i podziękować wszystkim tym, którzy postawili przy moim nazwisku znak „X”. Bardzo chciałabym ich prosić o poparcie w drugiej turze wyborów.

Grzegorz Fryc
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, bo ten wynik i tak jest bardzo dobry. Szczególnie, że dochodziło do takich sytuacji, że nie zostałem zaproszony na debatę, gdzie byli wszyscy kandydaci na urząd burmistrza. Jedynie ja nie zostałem zaproszony, do dziś nie wiem dlaczego. Oczywiście gratuluję wyników pozostałym kandydatom. Nikomu nie będę przekazywał swoich głosów, wszystko zależy od woli wyborców.

Stanisław Lorek
Jeśli chodzi o wynik, to taka jest wola ludu. Społeczeństwo obdarzyło zaufaniem te dwójkę i z tej dwójki trzeba będzie kogoś wybrać. Życzę zwycięstwa obojgu - i panu Markowi Hawlowi i pani Katarzynie Sawickiej- Musze. Niech wygra lepszy.


Rada miasta Pszów

Wspólnota Samorządowa
Elżbieta Idziaczyk  N
Jacek Kołek  N
Piotr Kowol  N
Czesław Mucha  N

Pszów-Nasza Wspólna Sprawa
Dawid Handschuh
Czesława Stramka  N
Czesław Krzystała
Błażej Sitko  N
Marcin Grzenia

Miasto Pszów Razem
Wojciech Kolorz  N
Paweł Kołodziej
Ignacy Basztoń  N
Kazimierz Nawrat
Romuald Gebel

Prawo i Sprawiedliwość
Marek Fibic  N