Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 36 (721) Data wydania: 09.09.14
Czytaj e-gazetę

Droga Redakcjo !

Witam, nazywam się Natalia Danielik. Od samego początku, gdy tylko przyszłam na świat, los ze mnie zadrwił i odebrał mi szansę na normalne życie, ponieważ uczynił mnie niepełnosprawną. Lecz w całym nieszczęściu, jakie mnie spotkało, jest jedna pozytywna cecha, a mianowicie to, że jestem sprawna intelektualnie. Więc chciałam to jak najlepiej wykorzystać i zaczęłam pisać wiersze.

Szybko uświadomiłam sobie, że poezja stała się dla mnie sposobem na życie i pewnego rodzaju formą ucieczki od otaczającej mnie rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się w jasnych barwach. Dzięki mojej twórczości nabiera ona piękniejszych odcieni, więc można powiedzieć, że upiększam świat słowami i czuję, że dzięki temu staje się on lepszy. I że wszystko jest możliwe, jeśli tylko człowiek walczy o swoje marzenia. Mają one wtedy większe szanse, by się spełnić. Właśnie to chcę przekazać innym ludziom poprzez moją poezję, dlatego zależy mi, aby dotarła ona do jak największej liczby odbiorców. Z tego powodu postanowiłam napisać list do Waszej redakcji. Dzięki Wam miałabym możliwość udowodnić lokalnej społeczności, że mimo ograniczeń można robić z pasją to, co się kocha. Trzeba tylko mieć w sobie odwagę, by coś w życiu osiągnąć i do czegoś dojść.

Wiążę duże nadzieje z Waszym wydawnictwem. Proszę o szansę pokazania, co potrafię. Przeczytajcie mój list, a nie wyrzućcie do kosza. Pozwalam sobie dołączyć jeden z moich wierszy pt. „Rozpędzony świat”.

Coraz mniej czasu mam

by pobyć z sobą sam na sam

bo świat wokół mnie rozpędzony

gna przed siebie jak szalony

choć nadążyć za nim próbuję

to już tchu mi brakuje

gdy patrzę na to co się dzieje

chyba się starzeję

bo ja wolę do słońca wystawić twarz

w jego blasku się grzać

powąchać kwiatki

napić się aromatycznej herbatki

tak zwyczajnie sobie poleniuchować czas marnować


z poważaniem,
Natalia Danielik