Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17 (598) Data wydania: 24.04.12

Mniejsze wpływy z podatku od osób fizycznych

POWIAT – Prognozy były zbyt optymistyczne

Pod koniec ubiegłego roku pojawiła się prognoza udziału gmin w podatku od osób fizycznych. Minister zmienił ją informując gminy, że nie dostaną kwot, o których była mowa. Przewiduje się, że dochody będą niższe o ok. 4%.

W przypadku Wodzisławia planowano dochód w kwocie 36,7 mln zł. W międzyczasie prezydent przewidując sytuację obniżył prognozy o 1,2 mln zł. Okazało się, że musi obciąć jeszcze o 2,6 mln zł, ponieważ do kasy Wodzisławia ma wpłynąć zaledwie 35, 3 mln zł.

W Radlinie dochody mają być niższe o 515 tys. zł, w Pszowie o 420 tys., w Rydułtowach o blisko 600 tys. zł, w Marklowicach o 140 tys., a w Mszanie o 190 tys. zł. Godów będzie musiał prawdopodobnie zmniejszyć dochody o blisko 400 tys. zł, Gorzyce o 560 tys., a Lubomia o 185 tys. zł. 600 tys. mniej otrzyma także Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu. Dodatkowo starosta otrzyma blisko 140 tys. zł mniej na zadania administracji rządowej. To pieniądze wydawane głównie na płace w wydziałach: geodezji i gospodarki nieruchomościami. – Musimy te pieniądze znaleźć w innych działach. Pracownicy nie ucierpią – zapewnia Tadeusz Skatuła, wodzisławski starosta.

(raj)