Numer: 11 (488) Data wydania: 16.03.10

Na Kubalonce sypnęło medalami

BIEGI NARCIARSKIE Nieoficjalne Mistrzostwa Polski młodzików.
Od 9 do 12 marca na trasach Kubalonki odbywały się zawody w biegach narciarskich w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych. Z dobrej strony pokazali się na niej narciarze UMKS-u Marklowice, którzy zdobyli 7 medali indywidualnie i 3 w sztafecie. Dobry choć przynoszący pewien niedosyt występ zanotowała Dominika Bielecka z MKS-u Wodzisław.

Złoto, srebro i dwa brązy w pierwszym dniu

Techniką klasyczną na dystansie 3 km w kategorii junior C (roczniki 94-95) brąz zdobyła Sylwia Molitor (UMKS), a tuż za nią na 4 pozycji bieg ukończyła Dominika Bielecka (MKS). W tej samej kategorii wśród chłopców wygrał Marek Skatuła (UMKS).Trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Patryk Sitek. W kategorii junior D (roczniki 96-97) wśród dziewczyn Agata Warło (UMKS) zajęła 8 miejsce, zaś wśród chłopców Filip Kroemer (UMKS) był 5. W kategorii junior E (roczniki 98-99) wśród dziewczyn bardzo dobrze spisała się Alicja Grzybowska (UMKS), która na dystansie 2 km zdobyła srebrny medal.

Srebrny drugi dzień

W drugim dniu zawodów w kategorii junior C srebro zdobyła Sylwia Molitor. O pechu może mówić Dominika Bielecka z MKS-u, która ponownie zajęła najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Wśród chłopców srebro zdobył Patryk Sitek. Marek Skatuła zajął miejsce 4, zaś ich klubowy kolega Kamil Bugiel przybiegł na metę na miejscu 7. Wśród dziewcząt kategorii junior D Kamila Sobień (UMKS) zajęła miejsce 6, tuż za nią na pozycji 7 przybiegła Agata Warło. W porównaniu z dniem poprzednim poprawił się 4 na mecie Filip Kroemer. Z kolei w kategorii E sukces z dnia poprzedniego powtórzyła Alicja Grzybowska, która zdobyła trzeci tego dnia srebrny medal.

Medalowe sztafety

Rozegrane ostatniego dnia sztafety potwierdziły pozycję UMKS-u Marklowice. Dziewczyny z kategorii junior C na dystansie 4x3 km w składzie Kamila Sobień, Kamila Koczy, Monika Putek i Sylwia Molitor zajęły 4 miejsce. Sztafeta MKS-u Wodzisław w składzie Sonia Fulneczek, Dominika Bielecka, Weronika Sikorska i Angelika Hejna przybiegła na miejscu 8. W tej samej kategorii bezapelacyjnie najlepsza była sztafeta męska UMKS-u, która w składzie Patryk Sitek, Mateusz Mitko, Kamil Bugiel i Marek Skatuła wywalczyła złoto. Bardzo dobrze spisały się sztafety UMKS-u w kategorii junior D. Zarówno damska w składzie Agata Warło, Alicja Grzybowska, Julia Pietras i Magdalena Molitor, oraz męska w składzie Marcin Putek, Filip Kroemer, Kacper Pustołka i Wojciech Fojcik zdobyły medale srebrne.