Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Szatnie i świetlica w Bełsznicy na wiosnę

17.11.2009 00:00
Przed końcem listopada planowo zostanie zakończona budowa budynku wielofunkcyjnego obok boiska w Bełsznicy.
W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy budynek zostanie oddany do użytku. Na jego otwarcie czekają młodzi piłkarze klubu z Bełsznicy, którzy będą tu mieć swoje szatnie. Również miejscowe organizacje społeczne nie mogą się doczekać otwarcia budynku, do którego zostanie przeniesiona świetlica. Ta na razie ma swoją siedzibę w ciasnej remizie OSP. Piłkarze zaś gnieżdżą się w metalowych barakach. Trudno więc się dziwić, że wszyscy zainteresowani z niecierpliwością czekają na przeprowadzkę do okazałego budynku i pytają kiedy w końcu nastąpi owa przeprowadzka.
 
– Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – przekonuje Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach. – Wkrótce zakończy się budowa budynku, natomiast trudno powiedzieć kiedy zostanie on oddany do użytku – dodaje Langrzyk. Podobno terminu na razie nie sposób ustalić bo nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie przeprowadzony techniczny odbiór budynku. Poza tym cała inwestycja nie jest jeszcze rozliczona. Część wartej około 800 tys. zł budowy szatni i świetlicy pokryje dofinansowanie z Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Chodzi o kwotę 175 tys. zł. Gmina najpierw musi rozliczyć się z tych pieniędzy a dopiero potem pomyśli o hucznym otwarciu.
 
Póki co w budynku trwają prace wykończeniowe, które lada dzień mają zostać zakończone. – Na pewno do wiosny budynek zostanie oddany do użytku – zapewnia Langrzyk.  
 
(art)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09