Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Marklowice 15 lat osobno

17.11.2009 00:00
Marklowice przygotowują się do obchodów 15–lecia reaktywowania swojej gminy.
Pamiątkowa moneta, książka o gminie, koncert, a może jakieś sadzonki do posadzenia przy domach? W Marklowicach ruszyły przygotowania do obchodów jubileuszu piętnastolecia gminy. Jeszcze w listopadzie ma się spotkać komitet organizacyjny, w skład którego wejdą radni, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. – Jak każdy rzuci jakiś pomysł, to na pewno jubileusz uda nam się zorganizować w ciekawy sposób – mówi Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic.
 
Obchody 15–lecia mają rozpocząć się w marcu uroczystą sesją Rady Gminy. Po sesji prawdopodobnie odbędzie się jubileuszowy koncert. – Być może uda nam się zorganizować także konferencję na temat funkcjonowania samorządu z udziałem m.in. honorowych obywateli Marklowic, prof. Jerzego Regulskiego oraz prof. Bohdana Gruchmana oraz zaproszonych gości  – mówi wójt Chrószcz. – Chcemy także wybić monetę z okazji 15–lecia. Być może też będą jakieś sadzonki do posadzenia na jubileusz, ale to na razie propozycje – dodaje wójt. Przypomnijmy, że na 10–lecie reaktywowania gminy mieszkańcy sadzili przy swoich domach jubileuszowe magnolie.
 
– Myślę, że cały następny rok będzie jubileuszowy, piętnastoleciu gminy będą podporządkowane wszystkie imprezy, na przykład Dni Marklowic – zapowiada wójt Chrószcz. Wiadomo też, że przyszły rok będzie w Marklowicach rokiem jubileuszy. Okrągłą rocznicę powstania obchodzi bowiem nie tylko gmina, ale także narciarstwo biegowe (40 lat), Towarzystwo Miłośników Marklowic (10 lat) oraz Ochotnicza Straż Pożarna (100 lat). W tym roku 95–lecie świętuje marklowicki chór „Spójnia”.
 
(izis)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09