Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 39 (464) Data wydania: 29.09.09

Kłótnia nad zwłokami

Zwłoki starszego mężczyzny znaleziono w jednym z mieszkań przy ul. Brackiej w Wodzisławiu. Ciało leżało blisko dwa tygodnie. – Zróbcie coś, bo te bakterie zagrażają naszym dzieciom – apeluje Małgorzata Mnich (z prawej), która wraz z Krystyną Mikułą (z lewej) o zaniedbania oskarża pasierba denata.


W środę 16 września w bloku przy ul. Brackiej odnaleziono zwłoki 71-letniego Joachima K. Mężczyzna powiesił się na drzwiach od łazienki. Nie żył już od kilkunastu dni. Ciało znajdowało się na etapie rozkładu. – Już 3 września informowaliśmy przybranego syna pana Joachima, że od kilku dni ojczym się nie pokazuje. On nie zareagował. Nie przyjechał – mówi sąsiadka Krystyna Mikuła. Złości nie kryje także kolejna lokatorka Małgorzata Mnich. Kobieta uważa, że mieszkanie nie zostało odpowiednio zabezpieczone. – Boję się o moje dzieci. Przecież tutaj ciągle śmierdzi, a bakterie wydobywające się z ciała człowieka są bardzo groźne. Dlaczego nikt nie zrobi  z tym porządku? – dodaje pani Małgorzata. Oskarża także pasierba denata, że ten nie przeprowadził w mieszkaniu odpowiedniej dezynfekcji.
 
Dość tych oskarżeń
 
– Zrobiłem co w mojej mocy. Wyniosłem z wnętrza co tylko mogłem i nie wiem o co tym paniom chodzi – odpowiada mężczyzna. Dodaje, że jedna z kobiet zażądała od niego dokumentu z sanepidu potwierdzającego, że wszystko jest w porządku. – To jest chore. Ja mam załatwiać jakieś papiery? Każdy ma swoje nerwy i jeśli nadal te panie będą mnie oskarżać, to wniosę sprawę do sądu przeciwko nim. Tak być nie może – denerwuje się pasierb nieżyjącego już mieszkańca Wodzisławia.

Nie śmierdziało
 
Barbara Orzechowska, dyrektor wodzisławskiego sanepidu podkreśla, że w sytuacjach ujawnienia zwłok będących w stadium rozkładu mieszkanie powinno być zabezpieczone do czasu przeprowadzenia dezynfekcji. Dodaje, że sprawa była badana i okazuje się, że spółdzielnie mieszkaniowe radzą sobie z tym dobrze. Potwierdza to Henryk Helis, kierownik administracji Spółdzielni Mieszkaniowej Marcel na os. 1 Maja w Wodzisławiu, której podlegają bloki przy ul. Brackiej. – Dezynfekcję mieszkania, o którym mowa zleciliśmy wyspecjalizowanej firmie, która wykonała czynności w tym zakresie. Byłem sprawdzić to na miejscu i nie wyczułem żadnego nieprzyjemnego zapachu – mówi Henryk Helis.
 
Pojawia się więc pytanie, czy kierownik administracji zaniedbuje swoje obowiązki i nie wącha tam gdzie trzeba, czy sąsiadki przesadziły?
 
Rafał Jabłoński