Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48, (460) Data wydania: 25.11.08

Internet dla wybranych

Neostrada to sztandarowa usługa Telekomunikacji Polskiej SA. Łatwa do zamówienia dla każdego. Tak przynajmniej głoszą hasła reklamowe. Przykład naszego czytelnika z Gołkowic pokazuje, że rzeczywistość może wyglądać zupełnie inaczej.

Grzegorz Tatarczyk z Gołkowic w sierpniu ubiegłego roku po raz pierwszy zwrócił się z prośbą do Telekomunikacji Polskiej SA o zainstalowanie w domu usługi Neostrada. Od lat jest klientem tego operatora, więc myślał, że nie będzie problemu. Mylił się. Usłyszał, że nie ma takiej możliwości technicznej. Po kilku miesiącach z kolei poinformowano go, że możliwości techniczne już są, ale centrala telefoniczna jest za mała i nie posiada wystarczającej liczby portów, dlatego Neostrady podłączyć nie można. – Miałem uzbroić się w cierpliwość i czekać aż rozbudują centralę bądź aż zwolni się któryś z portów – mówi Grzegorz Tatarczyk.
 Planowana rozbudowana centrali miała odbyć się w połowie bieżącego roku. Nic z tego nie wyszło. – To był tylko plan. Sądzę, że zainteresowanie Neostradą w tym rejonie musiało być niskie, więc dlatego rozbudowa centrali została przesunięta w czasie – wyjaśnia Maria Piskier, rzecznik prasowy TP SA. Rozbudowa nastąpi najwcześniej w czerwcu 2009 roku, ale to także na razie plan, który może się jeszcze zmienić.

Telebałagan
 Nasz czytelnik składał kolejne zamówienia, licząc że prędzej zwolni się któryś z portów. – Miałem nadzieję, że w końcu uda mi się trafić na wolny port, bo coraz więcej osób w okolicy przechodziło na internet doprowadzany drogą radiową. Dlatego mimo kolejnych odmów co jakiś czas ponawiałem zamówienie – wyjaśnia pan Grzegorz. Jakież było jego zdziwienie, kiedy podczas kolejnego składania zamówienia usłyszał, że nie może ono zostać zrealizowane, bo w dalszym ciągu aktualne jest poprzednie zamówienie, z kwietnia tego roku, na które notabene pan Grzegorz dostał odmowną odpowiedź.
 – Dowiedziałem się, że nie będę mógł złożyć zamówienia na Neostradę tak długo, aż w ich systemie komputerowym anulowane nie zostanie to wcześniejsze zamówienie. Po jakimś czasie pani na błękitnej linii powiedziała mi, że wystąpił z moim zamówieniem problem globalny i nie można go usunąć – opowiada nasz czytelnik. – Z jednej strony dostałem odmowną odpowiedź na tamto zamówienie, z drugiej strony nowego złożyć nie mogę – rozkłada ręce pan Grzegorz.

Macie przecież modem
 W TP SA zaprzeczają jednak jakoby wina leżała po ich stronie. – Ten pan musi po prostu uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zostanie rozbudowana centrala telefoniczna – wyjaśnia Maria Piskier. Nie przekonuje to Grzegorza Tatarczyka. – Mój sąsiad dwa tygodnie temu złożył zamówienie i ku mojemu i swojemu zdziwieniu od ręki dostał usługę. A ja w dalszym ciągu nie mogę się doprosić, pomimo kilkunastu miesięcy starań – denerwuje się mężczyzna.
 – Nic nie szkodzi że sąsiad tego pana Neostradę dostał. U tego pana nie ma po prostu możliwości technicznych do zainstalowania tej usługi – odpowiada pani rzecznik. Nie potrafi jednak wyjaśnić o jakie możliwości techniczne chodzi. Twierdzi jedynie, że Neostrada nie jest usługą dla każdego. – Naszym obowiązkiem jest tylko umożliwienie korzystania z internetu. I to gwarantujemy każdemu naszemu klientowi za pomocą modemu. Oczywiście, że wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem jest Neostrada, ale nie mamy obowiązku dostarczenia tej usługi każdemu – wyjaśnia Maria Piskier.
 – Synowi Internet potrzebny jest do szkoły a mnie do pracy. Neostrada to dla mnie jedyne wyjście. Radiowego internetu podłączyć nie  mogę bo nie mam zasięgu, a modem to rozwiązanie niewystarczające – rozkłada ręce nasz Czytelnik.Artur Marcisz