Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46, (458) Data wydania: 11.11.08

Mów Pan za siebie

„Przedstawienie przez Pana Kalinowskiego niektórych problemów w taki sposób i w tej formie, co wiele osób odczytało jako moje własne zdanie, jest według mnie typową polityczną zagrywką w najpodlejszym plotkarskim stylu polskiej polityki” – pisze w liście do redakcji Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia.

Nie mogę ukrywać mojego oburzenia spowodowanego lekturą wywiadu z 4 listopada pt. „Nie będę siedział cicho”. 
Wprawdzie jest on przeprowadzony z Panem Zbigniewem Kalinowskim, to jednak poruszane tematy i problemy dotyczą bezpośrednio mojej osoby. Przedstawienie przez Pana Kalinowskiego niektórych problemów w taki sposób i w tej formie, co wiele osób odczytało jako moje własne zdanie, jest według mnie typową polityczną zagrywką w najpodlejszym plotkarskim stylu polskiej polityki.
Pierwszy akapit tekstu wskazuje, że Pan Zbigniew Kalinowski jest wiceprezesem Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, którego członkiem jestem również ja. To prawda, ale ta sytuacja i  zasady obowiązujące w Stowarzyszeniu nie upoważniają Pana Kalinowskiego ani do reprezentowania „Naszego Wodzisławia”, ani mojej osoby.
Już po przeczytaniu pierwszych zdań można domniemywać, że Stowarzyszenie jest zwolennikiem likwidacji powiatu wodzisławskiego. To jakiś absurd. Jestem członkiem tego Stowarzyszenia, nasze cele są jasno sprecyzowane, jawne, udostępnione dla wszystkich na naszej stronie internetowej. Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy zwolennikami takiego rozwiązania. Sam, jako prezydent miasta podejmuję działania mające na celu  rozwój miasta i zdaję sobie sprawę, że tylko  współpraca i wypracowany konsensus  pozwalają na ich realizację.  Do tej pory mam  dobre kontakty ze Starostwem i nie pozwolę, aby ktoś to zniszczył
Pragnę zwrócić również uwagę, na fakt, iż  w związku z tym, że Pan Zbigniew Kalinowski nie posiada upoważnienia na reprezentowanie Stowarzyszenia, wypowiedziane przez niego opinie, w tym również ocena pracy Starosty i urzędu powiatowego, należy traktować tylko i wyłącznie jako jego zdanie prywatne. Nie pozostaje mi nic innego jak zaapelować do Pana Zbyszka i innych „odważnych” – jeśli chcecie mówić, to mówcie tylko za siebie.
Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia