Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (328) Data wydania: 09.05.06

Sonda

Czy uważasz, że pracujemy za dużo?
Joanna Kuź z Rydułtów
Nie sądzę abyśmy pracowali za dużo. Dni wolnych jest w naszym kalendarzu w sam raz, ani za dużo ani za mało. Wystarczy. W naszym zakładzie dzielimy się praca tak, że, jeśli ktoś wypoczywa, inny go zastępuje. Ja osobiście bardzo lubię wakacje w lecie. Zawsze staram się wtedy gdzieś wyjechać.
 
Wojciech Róg z Wodzisławia
Dni wolnych mamy w sam raz, nie wszyscy jednak mogą z nich w pełni korzystać. Pracuję w handlu i jest to praca specyficzna, gdyż nawet w dni wolne nie zawsze można sobie pozwolić na zamknięcie sklepu. Wiadomo, że ci, którzy wypoczywają lubią robić zakupy. Handlowcy muszą być w pracy.
 
Janusz Węgrzyk z Olzy
Uważam, że dni wolnych od pracy mamy w sam raz. To dobrze, że zdarzają się takie długie weekendy i ludzie mają wolne. Mogą fizycznie i psychicznie odpocząć. Ale nie potrzeba większej ilości dni wolnych, trzeba nie tylko odpoczywać, ale też pracować.
 
Henryk Rychlik z Wodzisławia
Ogólnie nie pracujemy za dużo ani za mało. Oczywiście zależy kto. Są zawody wymagające większego nakładu sił i czasu. Obecnie dni wolnych od pracy jest bardzo dużo. Dla mnie nie ma to różnicy, ponieważ jestem emerytem. Pracowałem na kopalni i o kilku dni wolnych można tylko pomarzyć. Nawet w niedzielę trzeba było robić. Nie było zmiłój się. Jak nie to były wyciągane konsekwencje.
 
Dagmara Kondrat-Plewa z Wodzisławia
Dni wolnych mamy za dużo. Często są one wykorzystywane zbyt pochopnie. Zaczyna się łączenie wolnych dni i branie urlopów, a potem okazuje się, że nikogo w pracy nie ma. Warto się nad tym zastanowić. Powinniśmy odpoczywać z głową. Jestem pracownikiem Wodzisławskiego Centrum Kultury więc jeśli organizujemy imprezy w weekend to pracujemy.
 
Wojtek Śmiatek z Wodzisławia
Uważam, że ludzie w Polsce pracują za dużo. Na nic nie mają czasu. Ja się jeszcze uczę. Niby tych dni wolnych jest dużo, ale co z tego skoro trzeba je potem odpracować. Na przykład na początku maja wtorek niby jest wolny, ale za to trzeba go odpracować w sobotę. Szkoda bo człowiek chciałby sobie odpocząć dłużej.