Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (303) Data wydania: 15.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Damian Bieksza PP nr 5 Wodzisław
Babcia Bronia mieszka daleko, bo aż w Olsztynie. Ma brązowe oczy, czarne włosy i nos średni jak ja. Jeździmy do niej zawsze jak tata ma wolny czas. Ostatnio byłem u niej w wakacje. Bardzo lubię jak opowiada mi bajki i wychodzi ze mną na spacery do parku.
 
Karolina Marzec PP 18 Wodzisław
Moja babcia mieszka w Sosnowcu. Ma na imię Ewa. Ma żółte włosy jak moja mama, niebieskie oczy i zmarszczki. W domu trzyma dwa psy, wróbelki i gołębie. Szkoda, że przyjeżdża tak rzadko, bo za nią bardzo tęsknię. Lubię jej pomagać, kiedy smaży dla mnie naleśniki i placki. Zawsze rozrabiam wtedy ciasto.
 
Marta Szuleka PP 18 Wodzisław
Babcia Janka mieszka w Wodzisławiu. Ma takie brązowe, ciemne włosy i brązowe oczy. Jest niska i często nosi taką spódnicę w kwiatki. Kocham ją za to, że nas odwiedza i przychodzi po mnie do przedszkola i za to też, że jest dobra. Lubię jak czyta mi bajki. Często razem układamy puzzle.
 
Mateusz Placek PP 18 Wodzisław
Babcia Ela jest wysoka, ma siwe włosy i mieszka w Jastrzębiu. Często do nas przyjeżdża w czarnych spodniach. Ja też ją odwiedzam. Daje mi pieniążki i za to jej kupuję wszystko, co ona chce, a jak mi pozwoli to sobie też coś kupię. Smaży pyszne placki i naleśniki i ja czasem kilka zjem. Zawsze jest uśmiechnięta jak przyjadę i bardzo się cieszy.
 
Patryk Leńczyk PP 5 Wodzisław
Chciałbym opowiedzieć o babci Grażynie. Mieszka na ulicy Kopernika. Jest taka średnia, jej włosy mają różne kolory, np. brąz, czerwony. Oczy ma brązowe i średni nos. Babcia Grażynka zawsze mi wszystko kupuje. Pozwala mi też pomagać jak robi ciasto. Najbardziej lubię szarlotkę. Kiedy u niej jestem to chodzimy często na spacery. Bardzo lubię, kiedy czyta  lub opowiada mi bajki.
 
Paulina Kozak PP 5 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Wanda. Mieszka w Wodzisławiu na osiedlu Piastów. Jest niższa od mojej mamy, bardzo niziutka. Ma dwukolorowe pasemka. Kocham ją za to, że jak przychodzę codziennie to się ze mną bawi. Czasem pozwala mi nawet przeskakiwać przez fotele, albo biegać po mieszkaniu. Babcia gotuje zdrowe rzeczy, ale ja ich nie lubię.
 
Alicja Thomann PP w Czyżowicach
Babcia Gerda mieszka w Czyżowicach. Ma czerwone włosy, czasami kręcone, a czasami proste. Kocham ją za to, że się o mnie troszczy. Gotuje różne smakołyki, np. frytki ze śmietaną i zupę fasolkową. Razem chodzimy na spacery i oglądamy ptaki i inne rzeczy. Bardzo lubię jak czyta mi bajki. Odbiera mnie z przedszkola, a jak wracamy to prawie zawsze mi coś kupuje.
 
Bartek Durczok PP w Turzy Śl.
Babcia Krysia mieszka w Rogowie. Ma rude włosy i jest niska. Pracuje w gminie, ale nie wiem co tam robi, bo nigdy tam nie dzwoniłem, bo nie mam numeru. Kocham ją za to, że mi kupuje rozwiązywanki, a jak rodzice idą na tańce to ona ze mną bywa. Jak ma czas to zabiera mnie w różne miejsca. Babcia Krysia dobrze gotuje. Kiedyś zrobiła mi pizzę. Była pyszna.
 
Gosia Kacprzak PP w Czyżowicach
Moja babcia ma na imię Hela i mieszka w Czyżowicach. Ma oczy niebiesko – brązowe, włosy takie jasne. Zawsze elegancko się ubiera i dużo lubi się stroić. Szyje mi czapki i szaliki. Umie zrobić wszystko. Nieraz odbiera mnie z przedszkola i kupuje jajko – niespodziankę. Ona jest śmieszna, bo się ze mną goni.
 
Julia Kubala PP w Turzy Śl.
Babcia Gosia mieszka w Niedobczycach. Ma krótkie, brązowe włosy i niebieskie oczy. Zawsze kupuje mi jajko – niespodziankę i gotuje dobre dania. Czasem np. robi takie okrągłe kluski polane sosem i pysznego kurczaka. Mama mi pozwala na trochę dni pojechać do babci. Ona ma takie zwierzę – psa, co się nazywa Moly. Jak ja przyjeżdżam to on aż podskakuje, tak się cieszy.
 
Patryk Goły PP w Czyżowicach
Moja babcia mieszka w Rogowach. Nie pamiętam jak ma na imię, bo mi nie powiedziała. Ma oczy brązowe jak mój tata i jasnobrązowe włosy. Jest bardzo miła. Często u niej nocuję. Lubię tam być, bo ona zawsze wstaje do mnie jak ja chcę i robi mi pyszną jajecznicę. I opowiada taką śmieszną historię o tacie. Jak on był mały to razem ze swoim bratem jeździli na takiej małej śwince.
 
Zuzia Nowak PP w Turzy Śl.
Babcia Wanda mieszka w Turzy. Ma niebieskie oczy i z tyłu taki mały kucyk. Pamiętam, bo mieszka koło mnie. Kocham ją za to, bo kiedyś dawała nam mleka jak miała krowę, ale już ją sprzedała. Kupuje mi lody i różne smakołyki. Lubię jej pomagać na farmie. Ma tam koty, świnie, kurczaki i psa.