Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17 (274) Data wydania: 26.04.05

Nie marnują czasu

Wszystko zaczęło się od Pierwszej Komunii Świętej, gdy w prezencie dostali rowery. Najpierw był indywidualny trening aż wreszcie przyszedł czas na zajęcia w klubie. Przemek Skrzyszowski pozostał przy kolarstwie, natomiast Robert Czerwiński od pięciu lat trenuje biegi.
Ambitne plany

Obaj są uczniami miejscowego gimnazjum. Znają się od dziecka, razem rozpoczynali przygodę ze sportem. Przemek od dwóch lat wyczynowo jeździ w wodzisławskim klubie kolarskim Feniks Roma Sokołowski. Od dawana bardzo dużo czasu spędzam na rowerze. W pewnym momencie zacząłem szukać klubu, w którym mógłbym realizować swoje zainteresowania, znalazłem i od razu się zapisałem – mówi młody kolarz. Ma już za sobą spore osiągnięcia. Na Mistrzostwach Śląska zajął piąte miejsce, natomiast w Pucharze Polski jako junior młodszy był 25. Przed dwoma tygodniami jedenasty dojechał na metę ogólnopolskiego wyścigu w Kłomnicach k. Częstochowy. Podkreśla, że na brak czasu nie narzeka i mimo wielu zajęć sportowych z nauką radzi sobie całkiem nieźle. W sezonie jeździ codziennie – głównie sam, z klubowymi kolegami spotyka się dwa razy w tygodniu. Jego plan na kwiecień to do przejechania 2 tys. km. Ważny jest również trening zimowy. Polega on m.in. na grze w piłkę nożną i siatkówkę. Do tego dochodzą zajęcia na siłowni i w basenie. Przemek Skrzyszowski liczy że wysiłek i godziny spędzone na rowerze się opłacą. Ma nadzieję na dobry wynik w kolejnych Mistrzostwach Śląska. Chciałbym zdobyć tam medal, ale to będzie bardzo trudne – podkreśla.

Wiara w zwycięstwo

Podobnie swoją przygodę ze sportem rozpoczynał Robert Czerwiński. Najpierw był rower, z którym nie rozstaje się do dzisiaj, a potem biegi długodystansowe. Trenuje od pięciu lat, jednak do klubu zapisał się dopiero przed rokiem. Biegam 5, czasem 6 razy w tygodniu. Oczywiście wymaga to bardzo dużo samodyscypliny bo przez lata nikt mi nie narzucał ram treningowych. Trenowałem sam, ponieważ chciałem być najlepszy, mobilizowałem się na biegi gminne, które już od kilku lat systematycznie wygrywam – mówi Robert. W klubie MOSiR Jastrzębie staruje w kategorii juniorów młodszych. Większość zawodników jest od niego starsza, co nie znaczy że lepsza. Biegacz z Gołkowic zajął m.in. trzecie miejsce na Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych, był najlepszy w zawodach o puchar burmistrza Rydułtów, a 17 kwietnia zajął trzecie miejsce w Crossie Ostrzeszowskim. Oczywiście poprzeczkę stawiam sobie coraz wyżej i mam nadzieję na kolejne sukcesy. Najważniejsze to samozaparcie i dyscyplina oraz wiara w zwycięstwo – dodaje Robert.

(raj)