Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (267) Data wydania: 08.03.05

Świat według kobiet

Świat według kobiet to kolejny konkurs Nowin Wodzisławskich. Ta wypowiedź kobiety, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsze przechodzą do finału. Finał już 22 marca! Mamy supernagrody! Dla kobiety, która zwycięży i osoby towarzyszącej tygodniowa wycieczka do Tunezji w pięknym maju, dla szkoły lub zakładu pracy zwyciężczyni - artykuły biurowe wartości 300 zł! Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania całe rodziny, szkoły, czytelników. Głosujących losowo nagrodzimy bonem wartości 100 zł (do realizacji w sklepie Pako Jeans w Wodzisławiu Śl. ul Kubsza 1)!
Iwona Fojcik z Marklowic

Pracownik Getin Bank SA w Rybniku. Zainteresowania: turystyka i sport (pływanie, zjazdy na nartach, piesze górskie wędrówki). Mój wymarzony świat to taki, w którym nie ma dzieci bez kochających rodziców. Zrobiłabym wszystko by tak właśnie było. Poza tym nie powinno być konfliktów zbrojnych i każdy powinien mieć swój przysłowiowy „kawałek chleba”. Nie uważam by kobiety w naszym kraju były w jakikolwiek sposób dyskryminowane. Mam pracę, którą lubię - także studiuję. Bardzo lubię wychodzić z koleżankami do kawiarenki. Jeśli chodzi o mężczyzn to mogę powiedzieć, że już dziesięć lat żyję w związku małżeńskim i według mnie idealny mężczyzna to nie supermen, nie kulturysta i nie człowiek bogaty, ale kochający, czuły, wrażliwy. Oczywiście powinien mieć w sobie to coś.

Wanda Wereszczyńska z Wodzisławia Śl.

Pracownica ZOZ w Wodzisławiu Śl. oraz uczennica Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. Zainteresowania: rozwiązywanie krzyżówek, muzyka, filmy, czasopisma. Moim marzeniem jest skończenie szkoły i zdobycie wykształcenia czym poprawiłabym rodzinie warunki bytowe. Wiem, że wtedy mogłabym też więcej czasu poświęcić moim kochanym dzieciom. Gdyby marzenia te się ziściły byłabym naprawdę szczęśliwa. Gdyby światem rządziły kobiety byłoby weselej. Kobiety według mnie są lepszymi przywódcami i bardziej realistycznie patrzą na świat. Są też zaradne i pomysłowe, mają w sobie więcej energii i optymizmu. Z mężczyznami jest jak z małymi dziećmi, są dorośli a do niektórych spraw podchodzą bardzo egoistycznie.

Beata Rzaczek z Rydułtów

Uczennica Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego na kierunku technik handlowiec. Zainteresowania: literatura, muzyka, film, historia sztuki, rzeźba, grafika, reklama, a życiowa pasja to malarstwo. Moja obecna szkoła to pierwsza, w której nauka stała się dla mnie przyjemnością! Jej ukończenie otwiera mi drzwi do zrealizowania marzenia, którym jest dostanie się na studia plastyczne. Moim mottem życiowym jest „Carpe diem” więc wykorzystuję każdą chwilę, „by cieszyć się życiem”. Mój wymarzony świat to obraz arkadyjskiej krainy, świat ludzi szczęśliwych i pogodnych, gdzie zmartwienia i głód byłyby już tylko mitem. Jest to także świat w którym doceniona zostałaby kobieta nie tylko jako żona i matka ale i równorzędny partner, w małżeństwie i w życiu zawodowym. Zarówno mężczyzna jak i kobieta mogą osiągać sukcesy i spełniać swe marzenia, lecz jest to możliwe tylko wtedy gdy związek dwojga ludzi oparty jest na partnerstwie i miłości. Kobieta - prezydent? Kobiety w rządzie? Czemu nie! Mężczyźni do garów i pieluch! No i do kuchni. Ha, ha.

Magdalena Lis z Rydułtów

Uczennica Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego na kierunku technik handlowiec. Zainteresowania: organizacja koncertów, praca z dziećmi chorymi, osobami starszymi. Szkołę poleciła mi koleżanka, która wcześniej tu uczęszczała. Chwaliła atmosferę. W przyszłości chciałabym zostać dobrym handlowcem. Świat według kobiety to świat wrażliwy i czuły. Sama uważana jestem za osobę wrażliwą. Staram się na tyle na ile potrafię by wokół mnie wszyscy byli szczęśliwi i uśmiechnięci, by było dużo radości a mało zmartwień. Kobiety są bardziej tolerancyjne i szczere od mężczyzn, ale też uważam, że bardziej sprawiedliwe. W Sejmie powinna być równość między kobietami a mężczyznami. Wtedy na pewno byłyby większe kary dla ludzi, którzy dokonali gwałtu i przemocy wobec rodziny (również dla kobiet!), byłaby większa pomoc materialna dla samotnie wychowujących dzieci. Marzy mi się też więcej ośrodków dla kobiet i dzieci, którzy doznali przemocy w rodzinie, lub świat gdzie nie byłyby one wcale potrzebne!

Wanda Kubacka z Wodzisławia Śl.

Uczennica Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego na kierunku technik handlowiec. Zainteresowania: muzyka klubowa, taniec, sztuka tatuażu (jestem właścicielką dwóch takich cacek-ha, ha). Zanim zdecydowałam się na obecną szkołę ukończyłam szkołę zawodową o kierunku handlowca. Postanowiłam się dalej kształcić i dziś uważam, że była to jedna z najlepszych decyzji jakie w życiu podjęłam. Moim marzeniem jest skończyć obecna szkołę z dobrym wynikiem. Potem z odrobiną szczęścia dostać się na dobrą uczelnię. Jak każda kobieta chciałabym zostać też wzorową matką i żoną a następnie szczęśliwą emerytką. Świat według kobiet to świat w którym każda z nas chciałaby zaznać ciepła i bezpieczeństwa, być kochana i szanowana. Wbrew pozorom kobiety mają nie tylko miękkie serduszka ale i dużo silnej woli. Każda kobieta jest indywidualistką, każda posiada własne marzenia i wie sama jaką drogę wybrać w życiu, bo przecież posiadamy niezawodną broń zwaną „instynktem kobiecym”. Gdyby światem rządziły kobiety z pewnością nie byłoby tak dużo agresji i korupcji. Poza tym kobiety są zdecydowanie lepszymi przywódcami. Gdyby były u szczytu władzy uporałyby się z problemem głodu na świecie.

Maria Brzoska z Pszowa

Uczennica Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego na kierunku technik handlowiec. Zainteresowania: Dobra książka, muzyka, filmy przyrodnicze. W mojej szkole czuje się bardzo dobrze. Wcześniej chodziłam tu na kurs sprzedawcy-magazyniera. Nauczyciele i dyrekcja są tu wspaniali. Moim marzeniem jest znaleźć pracę w zawodzie, ale chciałabym się także opiekować ludźmi starszymi i chorymi. Świat według kobiety wyobrażam sobie jako świat bez przemocy, bezpieczny. Świat gdzie kobieta może rozwinąć swe umiejętności życiowe, pasje a także wypełniać dobrze swoje obowiązki żony i matki. Gdyby światem rządziły kobiety byłoby mniej przemocy i alkoholizmu. Kobiety lepiej rozumieją potrzeby innych ludzi, są też dobrymi strategami i dążą do pokoju.

Beata Pawela z Połomi

Uczennica LO w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego. Zainteresowania: dobra książka i zabawa, taniec, szybka jazda samochodem. Po ukończeniu szkoły i kursów moim marzeniem byłoby podjęcie pracy, choć wiem, że w tych trudnych czasach o posadę jest bardzo ciężko. Po zdaniu matury chciałabym dalej podwyższać swoje kwalifikacje. Świat według kobiety to świat, w którym nie byłoby przemocy, głodu, traktowania kobiet jak przedmiotów. To świat kobiet, które są rozumiane i doznających czułości. Gdyby światem rządziły kobiety, to nie byłoby wojen, bo to mężczyźni są z natury wojownikami. Kobiety zaś lubią załatwiać sprawy polubownie.