Numer: 33 (237) Data wydania: 10.08.04

Pięć razy gol!

Swoje wielkie zwycięstwo świętuje Polonia Marklowice, która w meczu derbowym z Górnikiem Pszów zdobyła aż pięć bramek, tracąc tylko jedną.
Marklowicka Polonia doskonale rozpoczęła rozgrywki w obecnym sezonie. Podopieczni Leszka Powiecko w pierwszym spotkaniu, na dodatek derbowym, pokonali drużynę Górnika Pszów aplikując gościom aż pięć goli. Z kolei ekipa z Pszowa wyjeżdżała z Marklowic przygnębiona wysoką przegraną. Już w pierwszym meczu ligowym sprawdziły się przypuszczenia Tomasza Gajewskiego, trenera górników, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu obawiał się, że po odejściu kilku piłkarzy drużyna jest znacznie osłabiona.

Na derbowy mecz w Marklowicach przybyło około 300 widzów. Mogli oni zasiąść na dwustu nowych krzesełkach zamontowanych na obiekcie Polonii. Przewaga polonistów w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Już po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 3:0 dla marklowiczan. Pierwszą bramkę dla Polonii w tym sezonie uzyskał Jarek Pawelec wykorzystując doskonałe podanie Halszki. Sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik, tym razem pokonał Ochyja strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Powieckiego. Górnicy dwa razy groźnie zaatakowali. Raz Pielorz chybił celu z pięciu metrów kopnął piłkę obok Kłopockiego i bramki Polonii. Druga groźna sytuacja pszowian to zamieszanie pod bramką Polonii, piłkę dobijali Szweda i Pielorz, ale Kłopocki nie dał się zaskoczyć. W 30 minucie Poloniści cieszyli się już z trzybramkowego prowadzenia. Jedna z najlepszych akcji tego spotkania to rajd lewą stroną Owczarka, dogranie do Kuczmaszewskiego, który wpakował futbolówkę do pustej bramki drużyny z Pszowa. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli zdobyć jeszcze dwa gole, ale piłka po strzałach Owczarka i Kuczmaszewskiego zatrzymała się na poprzeczce. W drugiej połowie goście śmielej ruszyli do przodu. Jedynego gola dla Górnika Pszów zdobył w 81 minucie spotkania Bogusław Drobny, który dośrodkowanie Szwedy z wolnego zakończył celnym strzałem. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania konto bramkowe polonistów podwyższył Halszka po solowej akcji Mańki (były zawodnik Górnika Pszów). Wynik spotkania ustalił Powiecko zamieniając rzut karny na bramkę (bramkarz gości faulował Halszkę).

Bramki: Dla Polonii: Pawelec 13,  Pawelec 19,  Kuczmaszewski 30, Halszka 87, Powiecko 89(k.). Dla Górnika: Drobny B. 81
Polonia Marklowice: Kłopocki - Drobny, Staniek, Michał Skupień - Kuczmaszewski (76 Mańka), Sobol, Brzoska, (46 Matysek), Powiecko, Owczarek - Halszka, Pawelec. Trener: Leszek Powiecko.
Górnik Pszów: Ochyj - Drobny, Dziwisz, Należyty - Szweda, Roesner, Gajewski, Błaszczyk,  Glenc, Widenka, Pielorz. Trener: Tomasz Gajewski.