Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 33 (237) Data wydania: 10.08.04

Zapłacił za życie

„Aż boję się myśleć co by się stało gdybym w kieszeni nie znalazł pieniędzy. Mogło zdarzyć się najgorsze” - mówi pan Franciszek. Na szczęście skończyło się dobrze, ale tragedia było blisko. Wszystko rozegrało się w kilka minut 27 lipca ok. godz. 21.30.
Dwumiesięczny wnuczek pana Franciszka zaczął sinieć i stracił przytomność, najprawdopodobniej po zachłyśnięciu się mlekiem.
 
Do szpitala mamy niedaleko, więc kiedy przerażony syn zbiegł z wnukiem na rękach, nie zastanawiałem się ani chwili. Żona zabrała wnuka i natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Zanim byśmy zadzwonili, zanim przyjechałaby karetka mogłoby być za późno. Dosłownie za chwilę byliśmy pod szpitalem. Szlaban był zamknięty, więc zacząłem trąbić, ale nikt nie otwierał. Wyskoczyłem z samochodu i krzyczałem by ktoś otworzył szlaban, bo z tyłu mam nieprzytomnego wnuka. Usłyszałem jedynie: 2 zł poproszę! Ręce mi się trzęsły, szukając pieniędzy prosiłem, że zapłacę jak będę wracał, lecz jedyne co znów usłyszałem to: 2 zł poproszę. Jeszcze chwilę i bym chyba ten szlaban przewrócił. Na szczęście znalazłem pieniądze i został otwarty. Co by się jednak stało - gdybym wcale nie miał pieniędzy? Przecież nawet przez myśl mi nie przeszło, by zabierać cokolwiek z domu prócz wnuka i kluczyków do samochodu. Jestem zbulwersowany postawą tej osoby. Nie mam pojęcia, może wykonywała właściwie swoje obowiązki, ale przecież liczy się też serce. Prosiłem by otworzyć ten szlaban, dwumiesięczny wnuk ma problemy z sercem. Byliśmy przerażeni i bezradni, bo staliśmy pod szpitalem, a dziecko mogło umrzeć. Mówię to tylko dlatego, by po raz drugi nie miało to  miejsca, bo finał może być tragiczniejszy w skutkach. Kto by odpowiadał, gdyby wnuk umarł tam pod bramą? - opowiada zdenerwowany pan Franciszek.
 
Dwumiesięczny Paweł został na obserwacji w szpitalu. Stwierdzono, że najprawdopodobniej to skutek zachłyśnięcia mlekiem. 
 
O komentarz poprosiliśmy dyrektora szpitala, Romana Kubka. Szlaban jest po to, by ograniczyć wjazd odwiedzających, bo samochody mogłyby tarasować drogę karetce. Inaczej jest w przypadku takich spraw, to oczywiste i logiczne, że reakcja portierki miała być natychmiastowa. O tym mówi się na szkoleniach. Jeśli wszystko się potwierdzi, wyciągnę daleko idące konsekwencje. Pracownik odpowiedzialny za ten czyn najprawdopodobniej straci pracę. Według mnie to zła interpretacja swoich obowiązków, czyn naganny, wręcz patologia - powiedział nam dyrektor R. Kubek.

(amk)