Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (209) Data wydania: 27.01.04

Długo nie pojeździł

Tydzień temu na terenie gminy doszło do niebezpiecznego wypadku.
Tradycyjnie przyczyną wielu kolizji i wypadków jest śliska nawierzchnia. Szczególnie trudne warunki panowały na drogach powiatu wodzisławskiego w ubiegłym tygodniu. 20 stycznia ok. godz. 12.50 52-latek ze Świerklan jadąc oplem meriva wpadł w poślizg i uderzył w malucha jadącego z przeciwnego kierunku ruchu. Za kierownicą fiata 126p siedział 36-letni mężczyzna z Jastrzębia, który w wyniku zdarzenia doznał złamania nogi. Natychmiast przewieziono go do szpitala, pasażerkę z kolei, z niewielkimi obrażeniami dłoni, zwolniono do domu. Nie mam pojęcia jak to się stało. Jechałem normalnie aż tu nagle mnie zarzuciło. Nic nie widziałem tylko słyszałem uderzenie. Ten samochód kupiłem trzy tygodnie temu i długo nie pojeździłem - mówi kierowca opla.
 
Do podobnego zdarzenia doszło dwa dni później w Rogowie przed godz. 14.00. Jadąca ul. Czyżowicką kobieta, na śliskiej nawierzchni nie opanował swojego fiata 126p i zjechała do rowu. Samochód wylądował na dachu, a 30-letnia pasażerka doznała ogólnych obrażeń ciała.
 
(raj)