Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Teatr Wolnych Dni

12.02.2003 00:00
Jak zawsze bardzo bogaty jest program różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Odbywają się rozgrywki sportowe w Domu Sportu i szkołach, dzieci mogą też uczestniczyć w grach, zabawach, konkursach czy dyskotekach.
Radliński Dom Kultury takie zajęcia feryjne prowadzi już od wielu lat. Atrakcją są zawsze wycieczki w góry a dzieci mogą przyjść codziennie przed południem, by spędzić ciekawie wolny czas. Odbywają się rozgrywki sportowe, gry zręcznościowe i świetlicowe. Każdego dnia korzysta z nich  około 40 uczestników. Na bal przebierańców przyszło nawet około setki dzieci. Ciekawym pomysłem był przeprowadzony drużynowy turniej muzyczny, jego uczestnicy odgadywali odtwarzane utwory muzyczne - jak w telewizyjnym programie „Jaka to melodia”. O dziwo okazało się, że drużyna składająca się z młodszych dzieci lepiej sobie z tym poradziła.

Podczas zajęć plastycznych dzieci projektowały i wykonywały kukiełki, które potem zostały wykorzystane do przygotowania przedstawienia. Młodzi aktorzy pod fachowym okiem uczyli się ról i wystawili kukiełkowy spektakl. Taka forma zajęć ma być kontynuowana pod nazwą Teatru Wolnych Dni. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy autokarowe w góry. Ich uczestnicy odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, gdzie mogli bliżej poznać florę i faunę Beskidów. Atrakcją był kulig oraz pieczenie kiełbasek na rożnie. W programie feryjnym znalazły się również seanse filmowe w kinie „Górnik”.

Przez całe ferie odbywały się zajęcia dla uczniów w szkołach - przeważnie były to gry i zabawy sportowe. W świetlicy szkolnej SP 2 w ramach akcji „Zima” zorganizowane zostały spotkania z ciekawymi ludźmi. O swojej pasji plastycznej opowiadała dzieciom Bożena Kowalczyk, która maluje w czasie wolnym od pracy zawodowej. Potem dzieci same mogły spróbować swych sił w malowaniu. Pod kierunkiem Lucyny Szłapki uczniowie SP 2 tworzyli rysunkowy słowniczek gwary śląskiej. Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i propagowanie zdrowego wypoczynku.

(jak)
  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03