Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 30 (150) Data wydania: 24.07.02

Jeszcze o pogotowiu

W odpowiedzi na sprostowanie wicestarosty Czesława Karwota informuję, że zdaję sobie sprawę z tego, że wicestarosta nie ma obowiązku rozpoznawać dziennikarzy, którzy śledzą przebieg sesji Rady Powiatu, ale jeśli to czyni to powinien to czynić rzetelnie. Nieprawdą jest bowiem zarzucanie mi nieobecności na niej.

Kolejnym z zarzutów jest stwierdzenie, że na podjęcie decyzji, dotyczącej losów pogotowia, władze powiatu mają czas do 1 sierpnia. Dlaczego pan wicestarosta, tych przecież bardzo ważnych argumentów, nie prostował podczas trwającej ponad cztery godziny dyskusji, a dopiero prostuje je na łamach gazety? Kiedy radni przedstawiają fałszywe zarzuty czy błędne informacje to on albo pracownicy jemu podlegli powinni na nie odpowiadać. Pan Czesław Karwot zarzuca mi wiele nieprawdziwych stwierdzeń. Ma rację w jednym z nich uważając, że usług pogotowia nie będą przejmować sąsiednie miasta.

Twierdzenie to było przeze mnie użyte nieświadomie, czego wyrazem jest następujące po nim, już zgodne z prawdą, zdanie: „Jeśli tak się stanie, to stacja pogotowia działająca w Wodzisławiu, przejdzie pod administrowanie Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Jastrzębiu, natomiast kompetencje stacji rydułtowskiej przejąłby szpital w Rybniku”. Kolejny zarzut dotyczy cytowania fragmentu wypowiedzi pana wicestarosty. Informuję więc, że przytoczone przeze mnie słowa p. Czesława Karwota są prawdą, a wybrałem je uznając, że dotyczą bezpośrednio ludzi, których sprawa interesuje najbardziej, czyli pracowników pogotowia. Niestety nie sposób cytować całej wypowiedzi osób zabierających głos w dyskusji, bowiem nie starczyłoby na nie miejsca na łamach gazety.

Jeśli chodzi zaś o sytuację finansową pogotowia to dyrektor Piotr Frelich stwierdza, że nie odnotowuje ono strat. Sytuację SP ZOZ w Wodzisławiu określiłem jako stabilną, ponieważ straty, które zatwierdziła Rada Społeczna SP ZOZ (jej przewodniczącym jest Jerzy Rosół, wodzisławski starosta) są znacznie mniejsze od zakładanych. Stwierdzenie „stabilna” nie oznacza jednak, że szpital ma dodatni bilans finansowy.

Rafał Jabłoński