Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W skrócie

08.12.2020 00:00 red

W skrócie.

Rudy

Biblioteka w remoncie

Trwają prace remontowe w bibliotece w Rudach. Oprócz przeprowadzenia tam prac malarskich i wymiany okien, książnica wzbogaci się o nową wykładzinę podłogową. Zostanie także doposażona w część nowych mebli i sprzętu oraz zainstalowane zostaną tam czujniki czadu. Środki na remont pochodzą z budżetów: biblioteki (6 tys. zł), gminy (17 tys. zł) oraz sołeckiego (1500 zł).


Kuźnia Raciborska, Nędza

Respirator przenośny w karetce

Dwie gminy: Kuźnia Raciborska i Nędza zakupiły respirator przenośny dla Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu, który będzie znajdował się na wyposażeniu karetki pogotowia Zespołu Podstawowego „P2” przy ul. Jagodowej 15 w Kuźni Raciborskiej.


Kuźnia Raciborska

Księgowa pożegnana

Jolanta Raczyńska, księgowa placówek oświatowych gminy Kuźnia Raciborska przeszła na emeryturę. Na tym stanowisku przepracowała 21 lat. Panią Jolantę pożegnano w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej. Za pracę na rzecz oświaty dziękował burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk oraz kierownik referatu edukacji, sportu i promocji Anna Mainusz.


Tworków

Ruiny zamknięte

Turyści przez dłuższy czas nie zajrzą do Ruin Zamku w Tworkowie. Urząd Gminy w Krzyżanowicach poinformował, że od poniedziałku 7 grudnia obiekt na czas zimowy będzie nieczynny dla odwiedzających. Ponownie bramy mają otworzyć się w niedzielę 28 lutego 2021 r.


Racibórz

Punkt NFZ powrócił

Tymczasowy Punkt Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach od 1 grudnia mieści się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Wcześniej znajdował się w raciborskim szpitalu, zanim ten został przekształcony w covidowy. Mieszkańcy mają więc na powrót możliwość załatwiania spraw bliżej swojego miejsca zamieszkania. Choć dostęp do punktu jest utrudniony. – Ze względu na stan epidemiczny w Punkcie Obsługi Klienta OW NFZ w Raciborzu pacjenci nie będą przyjmowani osobiście, a sprawy załatwiane będą korespondencyjnie oraz poprzez możliwość pozostawienia w skrzynce podawczej w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy placu Stefana Okrzei 4 w godzinach pracy Starostwa – podaje w komunikacie Starostwo.


Kuźnia Raciborska

Nakrętki odebrane

Pojemnik na nakrętki, który stanął na placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej, został już pierwszy raz opróżniony. – Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Serduszko jest puste, więc napełniamy na nowo – poinformował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który koordynuję tę akcję. Nakrętki zbierane są dla Natalii Kwiatkowskiej z Raciborza, która od urodzenia choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe.

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę